Trzeba rozbudować nekropolię na Elbląskiej

  • 14.06.2018, 16:36
  • Inf. prasowa UM Braniewo
Trzeba rozbudować nekropolię na Elbląskiej Fot. naspacer.eu To zdjęcie sprzed kilku lat, obecnie cmentarz na ul. Elbląskiej w Braniewie wymaga rozbudowy, ze względu na liczbę pochówków.
W czerwcu i lipcu tego roku przeprowadzone zostaną prace związane z wykonaniem odwodnienia cmentarza na ul. Elbląskiej w Braniewie.

Rozbudowa cmentarza komunalnego przy ul. Elbląskiej jest koniecznością, gdyż wymagane jest wyznaczenie nowych miejsc pochówku.

Zarządca cmentarza – Administracja Budynków Komunalnych – przeprowadził szczegółowy przegląd tego terenu, pod kątem sprawdzenia systemu odwadniającego teren nekropolii.

— Niestety, okazało się, że na terenie przewidzianym do rozbudowy występuje bardzo wysokie lustro wody gruntowej i w pierwszej kolejności musimy doprowadzić do odwodnienia terenu — mówi burmistrz Braniewa Monika Trzcińska. — Prace te należą do pilnych, gdyż odkrywki pokazały tak wysokie lustro wody gruntowej, że bez prawidłowego odwodnienia nie byłoby możliwe przeznaczenie tego terenu pod nowe miejsca grzebalne.

Dopiero po wykonaniu prac związanych z odwodnieniem zostaną wyznaczone alejki. Prace przeprowadzone zostaną w czerwcu i lipcu tego roku.

Inf. prasowa UM Braniewo

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe