Skatepark. Obiekt dla aktywnych

  • 12.06.2018, 15:27
  • Inf. prasowa UM Braniewo
Skatepark. Obiekt dla aktywnych Fot. Pixabay.com Na skateparku będzie można jeździć tak na deskorolce, jak i na przystosowanych do takiego obiektu rowerach.
Miłośnicy nieco bardziej ekstremalnej jazdy na rowerze czy deskorolce już po wakacjach będą mogli sprawdzić swoje umiejętności na braniewskim skateparku.

Skatepark powstanie przy ul. Łąkowej. Zajmie powierzchnię niemal 1,3 tys. m kw. Powstanie w sąsiedztwie istniejących już obiektów sportowych oraz z uwzględnieniem planowanych w przyszłości innych obiektów, jak np. lodowisko.

 

Na terenie skateparku zaplanowano przeszkody, których wybór i rozmieszczenie ustalono z użytkownikami, w wyniku konsultacji społecznych. Urządzenia rozmieszczono z zachowaniem stref bezpieczeństwa. Cały teren będzie oświetlony energooszczędnym oświetleniem LED oraz odwodniony. Wokół skateparku rozmieszczone będą elementy małej architektury: ławki, śmietniki, tablica z regulaminem.

 

Na początku lutego burmistrz Braniewa Monika Trzcińska podpisała umowę na dofinansowanie „Budowy skateparku w Braniewie”, w ramach działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej” zawartym w Programie Operacyjnym „Rybactwo i Morze”. Kwota dofinansowania wynosi ponad 185 tys. złotych.


Planowane uroczyste oddanie do użytku ma nastąpić we wrześniu 2018 r.

 

Inf. prasowa UM Braniewo

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe