Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą w Braniewie!

  • 11.06.2018, 18:09 (aktualizacja 13.06.2018, 13:46)
  • Inf. prasowa KPP w Braniewie
Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą w Braniewie! Fot: mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie Braniewo, edukacja o bezpieczeństwie nad wodą.
Ponad 100 braniewskich uczniów z trzech szkół podstawowych uczestniczyło w akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą'', którą zorganizowali wspólnie funkcjonariusze Policji i Straży Pożarnej. Pokazy ratownictwa wodnego oraz szybki kurs pierwszej pomocy – to nie jedyne atrakcje, które czekały na młodzież. Dzięki wsparciu finansowemu burmistrz miasta Braniewa funkcjonariusze zorganizowali dla uczniów konkursy z nagrodami.

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, aby nadchodzące miesiące minęły nie tylko pod znakiem dobrej zabawy, ale przede wszystkim były bezpieczne – funkcjonariusze spotykają się z uczniami, by edukować w kwestii odpowiednich zachowań nad wodą. 

W piątek, 8 czerwca w pobliżu kąpieliska miejskiej w Braniewie przy ulicy Długiej odbył się pokaz ratownictwa wodnego w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Licznie zgromadzona w pobliżu zbiornika wodnego młodzież mogła zapoznać się z zasadami udzielania pomocy dla osób, które znalazły się w wodzie. Pokazy wydobywania osób poszkodowanych z wody zaprezentowali strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Braniewie. Kampania promujące bezpieczne formy wypoczynku nad wodą została zorganizowana wspólnie przez strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Braniewie i funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Braniewie. 

Oprócz pokazów na wodzie zgromadzeni mogli zapoznać się z technikami i metodami udzielania pierwszej pomocy oraz zapoznać się ze sprzętem służb mundurowych. Sprzyjająca pogoda zgromadziła wiele osób, które obserwowały pokaz działań ratowniczych w wykonaniu mundurowych. Dodatkowo funkcjonariusze przygotowali wiele atrakcji i konkursów dedykowanych dla najmłodszych uczestników pokazu. 

Wakacyjny wypoczynek sprzyja spędzaniu wolnego czasu nad kąpieliskami i jeziorami. Jednak jest to także czas, w którym znacząco wzrasta liczba utonięć. Głównym celem tej informacyjno-edukacyjnej akcji jest zapewnienie bezpiecznego wypoczynku osobom przebywającym w wodzie lub nad wodą i ograniczenie wypadków - utonięć osób - zarówno dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Najczęściej do tragicznych sytuacji nad wodą dochodzi z powodu kąpieli w niestrzeżonym albo zabronionym miejscu i nieostrożności osób przebywając nad zbiornikami wodnymi. Osoby odpoczywające nad wodą wielokrotnie przeceniają swoje umiejętności, ale także nie mają dostatecznej wiedzy o możliwych zagrożeniach, które często są bagatelizowane. Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” została objęta honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz wpisana do harmonogramu realizacji zadań programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Inf. prasowa KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe