Walka strzelców o puchar Starosty

  • 09.06.2018, 13:05
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Walka strzelców o puchar Starosty Fot. Miejski Dom Kultury w Pieniężnie
Na strzelnicy wojskowej w Glince w ubiegłą sobotę (2 czerwca) odbył się Powiatowy Turniej Strzelectwa Sportowego o puchar Starosty Braniewskiego z okazji 73. rocznicy zakończenia II wojny światowej.

Na wstępie Turnieju Prezes Powiatowego Zarządu Ligi Obrony Kraju w Braniewie z Siedzibą w Pieniężnie Tadeusz Kłębucki podziękował za współpracę Starostwu Powiatowemu w Braniewie i Straży Granicznej w Grzechotkach. Prezes LOK dziękując za współpracę, wręczył pamiątkowe statuetki. Po odśpiewaniu hymnu państwowego w asyście Przewodniczącego Zarządu Powiatu Leszka Kłębuckiego, Wicestarosty Artura Mieczańca i Członka Zarządu Powiatu Mateusza Sobieszczuka, Starosta Braniewski Leszek Dziąg i Prezes Zarządu Powiatowego LOK Tadeusz Kłębucki otworzyli Turniej Strzelectwa Sportowego.

W Turnieju udział wzięło 90 osób dorosłych w trzyosobowych drużynach oraz młodzież. Drużyny dorosłych konkurowały w dwóch kategoriach, w kategorii tzw. służb mundurowych oraz pozostałych uczestników tzw. cywili (tutaj rywalizowali zawodnicy z klubów strzeleckich, przedstawiciele instytucji oraz jednostek samorządu terytorialnego). Zawodnicy strzelali z karabinka KBKS do tarczy TS-1 z odległości 50 metrów w pozycji: leżąc, klęcząc i stojąc oddając 12 strzałów. O sukcesie drużyny decydowała suma punktów wszystkich jej uczestników. Młodzież rywalizowała w strzelaniu z wiatrówki i kuszy do celu oraz w rzucie granatem ćwiczebnym na skupienie w dal.

Najlepsi zawodnicy i najlepsze zespoły zostali nagrodzeni pucharami, a wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, które wręczali Starosta Braniewski Leszek Dziąg, Prezes Zarządu Powiatowego LOK Tadeusz Kłębucki i Z-ca Komendanta Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach mjr SG Maciej Kiełek. W tegorocznym Turnieju nie zabrakło reprezentacji ze Starostwa Powiatowego w Braniewie, którego drużyna żeńska zajęła III miejsce.

Turniej został zrealizowany w ramach umowy o realizację zadania publicznego w zakresie kultury fizycznej, pod tytułem: „Powiatowy Pokoleniowy Dwubój sportowo-rekreacyjny o Puchar Starosty Braniewskiego”, zawartej pomiędzy Powiatem Braniewskim, a Ligą Obrony Kraju Zarządem Powiatowym LOK w Braniewie
z siedzibą w Pieniężnie.

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie

Zdjęcia (106)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe