Węgierski poeta, związany z Braniewem

  • 08.06.2018, 15:00
  • Inf. prasowa TMB
Węgierski poeta, związany z Braniewem © Starostwo Powiatowe w Braniewie
Prezentacja „Balanti Balassi słynny poeta węgierski i jego związki z Braniewem” oraz węgiersko-polskie relacje historyczne były tematem kolejnego spotkania Towarzystwa Miłośników Braniewa.

Spotkanie przybrało formułę seminarium, gdyż oprócz prezentacji Dariusza Lisa pt. „Balanti Balassi słynny poeta węgierski i jego związki z Braniewem” jego uczestnicy zapoznali się także z wystąpieniem Ákosa Engelmayera o węgiersko-polskich relacjach historycznych.

Wśród gości znaleźli się także Węgrzy i osoby związane z kulturą węgierską, między innymi pasjonatka historii naszego regionu i Węgier, tropicielka tajemnic Warmii braniewianka Marzena Jagielska, mieszkającą od wielu lat na Węgrzech. Pani Marzena jest właścicielem księgarnio-kawiarni „Gdańsk” w Budapeszcie.

WIĘCEJ informacji na facebookowej stronie Towarzystwa Miłośników Braniewa

Na zakończenie uczestnicy spotkania udali się pod Muzeum Ziemi Braniewskiej, gdzie odsłonięto pamiątkową płytę na murach byłego Liceum Hosianum.

„Czwartkowe Spotkania z Historią” odbywają się od 2013 r. W tym roku są dofinansowane przez Powiat Braniewski w ramach zadania publicznego, realizowanego przez TMB projektu „Historyczno-kulturowe oblicza Regionu Braniewskiego”.

 

 

 

Inf. prasowa TMB

Podziel się:Pozostałe