Piątek, 18.01.2019

Zabawa z historią na pikniku rodzinnym

  • 8.06.2018, 11:00 (aktualizacja 08.06.2018 12:51)
  • Halina Frączek / SOSW w Braniewie
Zabawa z historią na pikniku rodzinnym © Starostwo Powiatowe w Braniewie Braniewo. Uczestnicy pikniku otrzymali nagrody, które wręczali dyrektor SOSW Dorota Wiśniewska i starosta braniewski Leszek Dziąg
Tegoroczny piknik integracyjny zorganizowany w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Braniewie w ramach obchodów Dni Rodziny – „Mamo, tato baw się z nami!” przebiegał pod hasłem „Bawimy się historią”.

Na imprezę przybyli uczniowie SOSW, ich rodzice, opiekunowie, rodzeństwo, laureaci konkursu plastycznego „Eko rodzina”, a także grupa niepełnosprawnych dorosłych z Warsztatów Terapii Zajęciowej „Caritas” Frombork i Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Braniewie. Wśród gości znaleźli się także starosta braniewski Leszek Dziąg i naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Jolanta Skuratko.

Po uroczystym otwarciu imprezy Dorota Wiśniewska, dyrektor SOSW, wręczyła statuetkę „rodzica roku”. W tym roku ten zaszczytny tytuł powędrował do rąk Moniki Wiśniewskiej.

Celem pikniku była nie tylko zabawa, ale również nauka. Dlatego dzieci podczas przygotowanych przez nauczycieli konkurencji nie tylko bawiły się, ale również poznawały historię Polski.

Cała impreza przebiegła w przyjaznej i ciepłej atmosferze. Wsparcia przy jej organizacji udzieliło Starostwo Powiatowe w Braniewie, Stowarzyszenie „Oligare”, a także dyrektor SOSW.

 

Halina Frączek / SOSW w Braniewie
Podziel się:
  • TAGI:


Pozostałe