Piątek, 18.01.2019

W porcie uczyli bezpieczeństwa nad wodą

  • 6.06.2018, 14:00
  • Red.
W porcie uczyli bezpieczeństwa nad wodą © KP PSP w Braniewie
Strażacy i policjanci przekazywali młodym mieszkańcom powiatu braniewskiego informacje, jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą.

Pokaz ratownictwa wodnego w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” odbył się we fromborskim porcie.

— Akcja informacyjno-edukacyjna adresowana jest do przebywających nad wodą dzieci, młodzieży i osób dorosłych — mówi sierż. szt. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Braniewie. — Cel jest jeden – zadbać o bezpieczeństwo wypoczywających poprzez propagowanie właściwych zachowań.

W działania zaangażowali się policjanci z KPP w Braniewie i strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie. Formacje mundurowe czynnie wspierali druhowie ochotnicy z jednostki OSP Frombork.

We fromborskim porcie blisko 100 uczniów przypatrywało się pokazowi ratownictwa wodnego. Pokazy wydobywania osób poszkodowanych z wody zaprezentowali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.
Oprócz pokazów na wodzie zgromadzeni mogli zapoznać się z technikami i metodami udzielania pierwszej pomocy oraz zapoznać się ze sprzętem służb mundurowych.

— Głównym celem tej informacyjno-edukacyjnej akcji jest zapewnienie bezpiecznego wypoczynku osobom przebywającym w wodzie lub nad wodą i ograniczenie wypadków tonięć i utonięć osób – zarówno dzieci, młodzieży jak i dorosłych — mówi mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie.

Kolejne działania już w najbliższy piątek (8 czerwca) w Braniewie.

 


 

 

Red.

Zdjęcia (19)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe