Powiatowy Piknik Rodzinny. Najlepsza integracja – przez zabawę

  • 05.06.2018, 17:30
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Powiatowy Piknik Rodzinny. Najlepsza integracja – przez zabawę © Starostwo Powiatowe w Braniewie Braniewo. Piknik był świetną okazją do rodzinnego spędzenia przed- i popołudnia
Kilkaset osób – mieszkańców Braniewa i powiatu braniewskiego – bawiło się na tegorocznym Powiatowym Pikniku Rodzinnym, zorganizowanym z okazji Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny.

Piknik – jak co roku – adresowany był przede wszystkim dla rodzin zastępczych, ich podopiecznych oraz osób niepełnosprawnych. Dlatego na imprezę przybyły rodziny zastępcze z długoletnim stażem sprawowania rodzinnej pieczy zastępczej wraz ze swoimi podopiecznymi, a także przedstawiciele placówek udzielających wsparcia dzieciom w pieczy instytucjonalnej oraz osobom niepełnosprawnym.

— Piknik to okazja do integracji mieszkańców powiatu braniewskiego i do dobrego spędzenia wolnego czasu — mówi starosta braniewski Leszek Dziąg, który uroczyście, wraz z burmistrz Braniewa Moniką Trzcińską, otworzył piknik. — To także możliwość pokazania, że możemy wszyscy razem dobrze się bawić, a niepełnosprawność wcale nie musi być w tym przeszkodą.

Imprezę zainaugurowano wręczeniem nagród za udział w konkursie plastycznym pt. „Rodzina, Dom, Ojczyzna” (to także hasło tegorocznych Dni Rodziny). Wszystkie prace zostały nagrodzone, a nagrody wręczali starosta braniewski Leszek Dziąg i Władysław Hruszka, członek Zarządu Powiatu Braniewskiego i burmistrz Braniewa.
Tradycyjnie goście pikniku spędzili czas bardzo aktywnie, uczestnicząc w przygotowanych atrakcjach: licznych konkursach, grach, zabawach, korzystając także z obecności żołnierzy, strażaków, policjantów i motocyklistów i jeżdżąc na koniach i kucykach. Najmłodsze dzieci ustawiały się w kolejce do malowania twarzy oraz po watę cukrową. Po wyczerpującej zabawie można było zregenerować siły, zjadając gorący bigos, ciasta wypiekane przez współorganizatorów i słodkie bułki.

 

Organizatorzy imprezy: Powiat Braniewski oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.
Współorganizatorzy: Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, Katolicki Ośrodek Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży, Powiatowy Dom Pomocy Społecznej w Braniewie, Powiatowy Dom Dziecka we Fromborku, Środowiskowy Dom Samopomocy we Fromborku, Środowiskowy Dom Samopomocy w Żelaznej Górze, Warmińsko-Mazurski Zakład Doskonalenia Zawodowego – Centrum Edukacji w Braniewie, Warsztaty Terapii Zajęciowej we Fromborku.

 

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie

Zdjęcia (48)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe