Belgowie w Grzechotkach. Sprawdzali przejście

  • 30.05.2018, 14:27
  • kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy-koordynator WMOSG
Belgowie w Grzechotkach. Sprawdzali przejście © WMOSG
Na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach odbyło się spotkanie ze stroną belgijską, w związku ze zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej w Rosji.

W spotkaniu uczestniczyli ambasador Królestwa Belgii w Warszawie Colette Taquet, której towarzyszyli Anne Marie Massa – I sekretarz i konsul Ambasady Królestwa Belgii w Warszawie oraz Janusz Jarosiński, konsul honorowy Królestwa Belgii w Gdyni.
Stronę polską reprezentowali komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Robert Inglot, komendant PSG w Grzechotkach ppłk SG Tomasz Chwietkiewicz oraz naczelnik Wydziału Analiz, Informacji i Współpracy Międzynarodowej ppłk SG Wojciech Banasiak. Natomiast przedstawicielem Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie był dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Krzysztof Kuriata. Ponadto w spotkaniu uczestniczyli funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie, z zastępcą dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie insp. Tomaszem Węglem na czele.

W trakcie wizyty gościom przedstawiono stan przygotowania służb do odprawy granicznej podczas trwania rozgrywek grupowych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Kaliningradzie. Uwagę zwrócono na posiadanie odpowiednich dokumentów uprawniających do przekroczenia granicy polsko-rosyjskiej. Podróżny jadący na mecz do Rosji musi posiadać ważny paszport i FAN-ID, czyli paszport kibica.

Omówiono możliwie scenariusze wydarzeń, w ramach których zachowanie jednego nieodpowiedzialnego podróżnego, może spowodować daleko idące skutki dla pozostałych.

Zaapelowano także o jak najwcześniejsze stawianie się do odprawy granicznej i bieżące śledzenie sytuacji na granicach, co może pomóc w wyborze odpowiedniego do przekroczenia granicy przejścia.

 

kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy-koordynator WMOSG

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
marian
marian 03.06.2018, 00:48
Mogli zajechac na Gronowo hahaha

Pozostałe