Braniewo, Grzechotki. W podziękowaniu za strzeżenie granic

  • 24.05.2018, 19:00
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Braniewo, Grzechotki. W podziękowaniu za strzeżenie granic © Archiwum Starostwa Powiatowego w Braniewie
Pilnują granic, strzegą przejść granicznych, są obecni na drogach powiatu braniewskiego. 16 maja funkcjonariusze Straży Granicznej obchodzili swoje święto.

Z tej okazji w Placówce Straży Granicznej w Braniewie odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego wicestarosta braniewski Artur Mieczaniec i przewodniczący Rady Powiatu Leszek Kłębucki podziękowali strażnikom granicznym za ich pracę i wręczyli im upominki. Uroczystość taka odbyła się również na przejściu granicznym w Grzechotkach. Zebrani uczestniczyli w uroczystym spotkaniu, podczas którego funkcjonariusze SG między innymi podziękowali osobom i instytucjom za współpracę. Starosta braniewski Leszek Dziąg otrzymał podziękowania „w dowód uznania i z wyrazami podziękowania za wsparcie działań Placówki SG w Grzechotkach”. W imieniu Starosty podziękowania odebrał wicestarosta Artur Mieczaniec.

— Trudno wyobrazić sobie powiat braniewski bez Straży Granicznej — mówi wicestarosta Artur Mieczaniec. — Formacja ta, utworzona 27 lat temu, na stałe już wpisała się w naszą codzienność. Jej funkcjonariusze nie tylko stoją na straży naszej granicy, ale także pilnują porządku, dbają o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu braniewskiego i czynnie uczestniczą w jego życiu.
Obecność Straży Granicznej jest widoczna także podczas uroczystości czy imprez organizowanych w powiecie.

— Straż Graniczna wspiera nasze działania, współpracując z samorządem, powiatowymi szkołami i innymi instytucjami — mówi Leszek Kłębucki, przewodniczący Rady Powiatu Braniewskiego. — Należy podkreślić, że to jedna z liczniejszych grup zawodowych w powiecie braniewskim, wciąż rozwijająca się, co nas bardzo cieszy.

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe