Piątek, 18.01.2019

Powiatowy Konkurs Recytatorski. Wiersze o zwierzętach

  • 21.05.2018, 19:30
  • Inf. prasowa SOSW w Braniewie
Powiatowy Konkurs Recytatorski. Wiersze o zwierzętach © Archiwum SOSW w Braniewie Braniewo. W konkursie uczestniczyły dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych powiatu braniewskiego
Już po raz dziewiętnasty w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Braniewie zorganizowano Powiatowy Konkurs Recytatorski.

Temat tegorocznego konkursu to „Zwierzęta bohaterami wierszy dla dzieci”. Patronat nad konkursem objęło Starostwo Powiatowe w Braniewie.

Jak w latach poprzednich, także i w tym roku, do konkursu zostali zaproszeni przedszkolaki i uczniowie z przedszkoli i szkół podstawowych powiatu braniewskiego.

— Konkurs to świetna promocja twórczości artystycznej wśród dzieci, to także rozwijanie wrażliwości ekologicznej — mówi wicestarosta braniewski Artur Mieczaniec. — Ze względu na temat konkursu wiele miejsca poświęcono również zamiłowaniu i szacunku do przyrody.

Uczestnicy podzieleni zostali na dwie kategorie wiekowe: klasy „0” oraz klasy I-III. Jury (Alicja Solińska, Jolanta Mienicka i Maja Chelińska) wyłoniło zwycięzców, przyznało także wyróżnienia. Ponadto dyrektor SOSW Dorota Wiśniewska przyznała 12 wyróżnień. Pozostali uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomem za udział w konkursie i upominkiem. Wszystkie nagrody, dyplomy i puchary wręczyli wicestarosta Artur Mieczaniec i dyrektor SOSW Dorota Wiśniewska.

Fundatorem pucharów i głównych nagród było Starostwo Powiatowe w Braniewie.

Organizatorzy konkursu dziękują Starostwu Powiatowemu w Braniewie oraz Klubowi Wojskowemu 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej im. Króla Polski Stefana Batorego za pomoc w przygotowaniu konkursu.

 

Zwycięzcy konkursu

Kategoria wiekowa „0”:
1. Weronika Bohatyrewicz (Przedszkole Miejskie nr 2 w Braniewie)
2. Grzegorz Krankowski (Niepubuliczne Przedszkole „Kubuś Puchatek”)
3. Zuzanna Nagórko (Przedszkole Niepubliczne „Stokrotka”)
Wyróżnienia: Witor Karaźniewicz (Przedszkole Niepubliczne „Stokrotka”), Michalina Maziuk (Niepubliczne Przedszkole „Kubuś Puchatek”).

Klasy I-III:
1. Maja Byczko (SP w Płoskini)
2. Karolina Brewczak (SP w Chruścielu)
3. Sebastian Szczotka (SOSW w Braniewie)
Wyróżnienia: Aleksandra Walentynowicz (SP w Chruścielu), Marcelina Hnatyszyn (SP w Płoskini).

Wyróżnienia Dyrektora:
Dyrektor Dorota Wiśniewska nagrodziła dwunastu uczestników konkursu Wyróżnieniem Dyrektora SOSW w Braniewie, które otrzymali: Jakub Boryczka, Lena Podgórska i Szymon Piekarski (wszyscy z SP5 w Braniewie), Laura Jasnoch (SP w Chruścielu), Hubert Duda i Julia Kasprzak (obydwoje z SP w Płoskini) oraz uczniowie SOSW w Braniewie: Sebastian Sadkowski, Patryk Sadkowski, Lena Kozłowska, Kamil Kurowski, Kornelia Rogoża i Sebastian Sydorczuk.

 

Inf. prasowa SOSW w Braniewie

Zdjęcia (7)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe