Za blisko urządzeń i na dwie wędki

  • 21.05.2018, 14:06
  • Inf. prasowa KPP w Braniewie
Za blisko urządzeń i na dwie wędki © KPP w Braniewie
Skontrolowanych 23 wędkarzy oraz nałożonych 5 mandatów – to efekt wspólnej służby policjantów oraz funkcjonariuszy Społecznej Straży Rybackiej.

Patrol szczególną uwagę zwracał nie tylko na przestrzeganie przepisów uprawniających do połowu ryb, ale także na bezpieczeństwo wędkarzy i innych osób przebywających nad wodą.

W ciągu dwóch dni (19-20 maja) patrol składający się z policjanta oraz funkcjonariusza Społecznej Straży Rybackiej kontrolował na terenie powiatu braniewskiego rejony wód należące do Polskiego Związku Wędkarskiego. Funkcjonariusze patrolowali Jezioro Pierzchalskie, staw przy ul. Długiej w Braniewie oraz wybrane odcinki rzeki Pasłęki. Podczas służby zwracano uwagę nie tylko na posiadane uprawnienia przez wędkarzy, czy bezpieczeństwo osób znajdujących się nad wodą, ale i na czystość stanowisk wędkarskich.

W ciągu dwóch dni skontrolowano 23 wędkarzy i nałożono 5 mandatów, w tym za połów ryb w odległości mniejszej niż 50 m od urządzenia hydrotechnicznego oraz za połów ryb więcej niż dwoma wędkami jednocześnie.

Inf. prasowa KPP w Braniewie

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe