Piątek, 18.01.2019

Licealiści najlepsi w turnieju motoryzacyjnym

  • 9.05.2018, 18:00
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Licealiści najlepsi w turnieju motoryzacyjnym © Archiwum Starostwa Powiatowego w Braniewie
Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. F. Nowowiejskiego w Braniewie zwyciężyli w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

W turnieju uczestniczyły reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych z Braniewa – LO, Zespołu Szkół Budowlanych oraz Zespołu Szkół Zawodowych.

Zawodnicy musieli rozwiązać testy z wiedzy o motoryzacji, skrzyżowań, z historii motoryzacji. Musieli także wykazać się wiedzą z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz konkurencji technicznych, które rozegrane zostały na placu manewrowym (obsługa pojazdu oraz jazda sprawnościowa z tzw. talerzem Stewarta).

Celem turnieju jest działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności poprzez popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy na temat przepisów ruchu drogowego.

— Młodzież, która już teraz doskonale zna zasady ruchu drogowego czy potrafi udzielić pomocy medycznej w przyszłości będzie miała łatwiej, gdy dojdzie na drodze do jakiejś niebezpiecznej sytuacji — mówi Mirosław Kudliński, etatowy członek Zarządu Powiatu Braniewskiego. — To cenna wiedza, zwłaszcza że nie jest tylko wiedzą teoretyczną, ale także praktyczną.

Zwycięzcy turnieju – uczniowie z LO im. F. Nowowiejskiego – będą reprezentowali powiat braniewski w finale wojewódzkim.

Organizatorzy turnieju: Starostwo Powiatowe w Braniewie przy udziale Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu, Komendy Powiatowej Policji w Braniewie, Powiatowego Centrum Medycznego sp. z.o.o. w Braniewie oraz Ośrodka Nauki Jazdy Henryka Filipka w Braniewie.

 

 

 

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe