Piątek, 18.01.2019

Pożar w Rudłowie i płonące śmietniki w Braniewie

  • 8.05.2018, 15:30
  • mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Pożar w Rudłowie i płonące śmietniki w Braniewie © Archiwum KP PSP w Braniewie
W miniony piątek (4 maja) braniewscy strażacy gasili pożary w Rudłowie i Braniewie. W Rudłowie spłonął budynek gospodarczy. W Braniewie podpalacz podpalił śmietniki na Kolonii Wojskowej.

W Rudłowie (gm. Braniewo), w chwili dojazdu pierwszych pojazdów ratowniczych na miejsce pożaru, ogień niszczył całość konstrukcji murowanego obiektu gospodarczego, stanowiąc zagrożenie dla pobliskiego budynku mieszkalnego.
Na miejsce działań skierowano strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, strażaków z Wojskowej Straży Pożarnej oraz strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej we Fromborku.
Utrudniony dojazd przez zarośnięty odcinek drogi stanowił wyzwanie dla wozów strażackich oraz poddał kontroli umiejętności kierowców.
Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne gasili zarówno palący się budynek gospodarczy, jak i chronili sąsiedni obiekt. Ogień nie oszczędził także dwóch drzew znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie budynku gospodarczego.

Tego samego dnia strażacy PSP gasili w Braniewie pięć pojemników na odpady z tworzywa sztucznego. Pojemniki uległy całkowitemu zniszczeniu.

 

O płonących śmietnikach poinformowali nas nasi Internauci, przesyłając film:

 

Od naszego Czytelnika dostaliśmy także informację o pożarze w Rudłowie:

 

 

 

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (11)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 8.05.2018, 15:55
Jakiś konflikt ma OSP Braniewo z PSP Braniewo? Dlaczego do akcji jedzie odległe OSP Frombork zamiast OSP Braniewo?

Pozostałe