Kontrola po kontroli. Kaskadowe pomiary

  • 19.04.2018, 16:00
  • Inf. prasowa KPP w Braniewie
Kontrola po kontroli. Kaskadowe pomiary © KPP w Braniewie
Policjanci z drogówki braniewskiej jednostki wspólnie z funkcjonariuszami z powiatu elbląskiego prowadzili działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Działania wymierzone są w kierowców przekraczających dozwoloną prędkość.

Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że na wyznaczonym odcinku drogi, w pewnej odległości kolejno po sobie ustawionych jest dwa lub więcej radiowozów. Są one wyposażone w wideorejestrator i laserowe mierniki prędkości.

Celem akcji jest pomoc w ograniczeniu liczby zdarzeń drogowych. Ma przyczynić się również do eliminacji kierujących łamiących przepisy.

Ostatnio taką akcję przeprowadzono na drodze W504, wspólnie z patrolami z sąsiedniego powiatu elbląskiego. Funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzili 14 kontroli, których powodem było przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Każda z nich zakończyła się mandatem.

 

Inf. prasowa KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe