Wybieramy środek do mycia samochodu

  • 12.04.2018, 10:49
  • artykuł partnera
Wybieramy środek do mycia samochodu
Każdy, kto zna się na samochodach i ich pielęgnacji, z pewnością wskaże, że najlepszym rozwiązaniem jest mycie ręczne pojazdu. Oczywiście, myjnie automatyczne cieszą się sporym powodzeniem, jednakże nigdy nie są one tak dokładne.

Zrób to sam
 
Poza tym, po takim zabiegu mogą pojawić się delikatne rysy na lakierze lub szybach. Najlepiej więc samodzielnie myć swój samochód, odkurzać go i pielęgnować w środku. Niektórzy właściciele pojazdów zastanawiają się nad tym, jaki środek do mycia samochodu z zewnątrz wybrać. Na pewno nie poleca się płynów, które stosuje się w warunkach domowych. Bardzo często zawierają one bowiem mikrocząsteczki, które powodują tarcie i rysują delikatny lakier. Zawsze należy więc stosować w pełni profesjonalne kosmetyki samochodowe. Nie tylko myją one dokładnie gładkie powierzchnie, ale niektóre z nich automatycznie je zabezpieczają i pokrywają specjalną warstwą.
 
Najlepszym środkiem jest oczywiście szampon do mycia samochodu. Należy używać go z ciepłą wodą i najlepiej rozprowadzać delikatną gąbką. Oczywiście, taka woda powinna być regularnie zmieniana, w zależności od tego, jak bardzo brudny jest pojazd. Jeśli na samochodzie pojawiają się jeszcze trudne do pozbycia się zabrudzenia, na przykład z tłuszczu, czy żywicy, idealnie sprawdza się glinka. Tajką glinkę należy rozgrzać w dłoni i następnie, po zastosowaniu specjalistycznego lubrykantu, pocierać nią trudne do wyczyszczenia powierzchnie. Glinka doskonale radzi sobie z wszelkimi zabrudzeniami i nie rysuje lakieru, ani szyb.
 
Bądź eko!
 
Obecnie większość producentów oferuje szampony i pianki do mycia samochodu w wersji ekologicznej, która nie szkodzi środowisku naturalnemu. Warto zdecydować się na takie rozwiązanie i przyczynić do tego, aby nasza planeta jak najdłużej była zdrowa. Takie kosmetyki ekologiczne wcale nie są droższe od normalnych, a można je kupić też w wygodnych i znacznie tańszych zestawach. Warto szukać takich możliwości. Zobacz środki do mycia samochodu tutaj. Po umyciu samochodu, najlepiej zabezpieczyć go odpowiednim impregnatem. Wówczas pojazd pozostaje znacznie dłużej czysty i błyszczący. Takie środki zawierają substancje hydrofobowe, które wciera się polerując auto. Dzięki nim, woda skrapla się na lakierze i na szybach samochodu i spływa błyskawicznie. Poza tym, taka woda zbiera ze sobą również brud i kurz. Jeżeli środek jest odpowiednio nałożony, jego skuteczność może trwać nawet kilka miesięcy.
 
Na pewno przy pielęgnacji najważniejszą kwestią jest systematyczność. Jeżeli samochód jest zadbany i często myty, z pewnością można liczyć na to, że łatwiej usunie się z niego bieżące zabrudzenia.
 

 

artykuł partnera

Podziel się:


Pozostałe