Zwłoki dryfowały w Zalewie Wiślanym

  • 10.04.2018, 19:21 (aktualizacja 10.04.2018, 19:24)
  • mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Zwłoki dryfowały w Zalewie Wiślanym © MOSG
Patrol poduszkowca Straży Granicznej natknął się na dryfujące w Zalewie Wiślanym zwłoki mężczyzny. Ciało znajdowało się około 30 metrów od linii brzegowej, w pobliżu Ujścia – ujściu rzeki Pasłęki do Zalewu Wiślanego.

W poniedziałek (9 kwietnia), w godzinach popołudniowych, strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie otrzymali informację o pływających zwłokach w wodzie Zalewu Wiślanego.

Zwłoki mężczyzny znajdowały się w odległości około 30 metrów od linii brzegowej w pobliżu miejscowości Ujście w gm. Braniewo przy ujściu rzeki Pasłęki do Zalewu Wiślanego.

Na miejscu zdarzenia oprócz strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie obecni byli funkcjonariusze Policji oraz Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej. Strażacy z wykorzystaniem łodzi dotarli do miejsca, w którym znajdowało się ciało a następnie przetransportowali zwłoki na brzeg.

Na miejscu prowadzonych działań obecny był prokurator oraz funkcjonariusze Policji, którzy wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Denat to najprawdopodobniej zaginiony w styczniu mieszkaniec Braniewa, który pojechał rowerem do Nowej Pasłęki.

 

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (8)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe