Czwartek, 18.04.2019

Szybka strażacka akcja. Płonęło poddasze

  • 9.04.2018, 15:30
  • mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Szybka strażacka akcja. Płonęło poddasze © Archiwum KP PSP w Braniewie
Dwie godziny trwało gaszenie pożaru poddasza w dwurodzinnym domu w Czosnowie (gm. Płoskinia).

Ogień wybuchł w sobotę (7 kwietnia), kilkanaście minut po godz.16:00. Na miejsce zdarzenia skierowano trzy pojazdy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, zastęp Wojskowej Straży Pożarnej oraz strażaków-ochotników z jednostki OSP Płoskinia.

Dzięki szybkiej interwencji strażacy w krótkim czasie opanowali pożar drewnianego poddasza, zmniejszając tym samym straty.

Działania gaśnicze prowadzono zarówno wewnątrz obiektu mieszkalnego, jak również z zewnątrz wykorzystując podnośnik hydrauliczny oraz drabiny przenośne. Po kilkunastu minutach strażacy zlokalizowali powstały pożar, przeprowadzili prace rozbiórkowe w części konstrukcji dachu zniszczonego przez pożar oraz dogasili ukryte zarzewia ognia.

Działania straży pożarnej trwały około dwóch godzin.

 

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (10)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe