Czwartek, 18.04.2019

Giełda szkół, czyli gdzie się dalej uczyć

  • 7.04.2018, 18:00
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Giełda szkół, czyli gdzie się dalej uczyć © Archiwum Starostwa Powiatowego w Braniewie Braniewo. Podczas Giełdy Szkół młodzież będzie mogła zapoznać się z ofertą placówek oświatowych, a także porozmawiać z doradcami zawodowymi i pracownikami OHP
Tegoroczni absolwenci gimnazjów już dzisiaj powinni zarezerwować sobie dzień 10 kwietnia. Tego dnia odbędzie się Powiatowa Giełda Szkół.

Giełda szkół odbędzie się 10 kwietnia (wtorek), w godz. od 9:00 do 13:00, w Starostwie Powiatowym w Braniewie.

Każdego roku Powiatową Giełdę Szkół odwiedza kilkuset uczniów kończących gimnazjum. Wśród nich jest wielu takich, którzy wciąż nie wiedzą, jaką szkołę wybrać po skończeniu szkoły.

— Wybór dalszego kształcenia jest niebywale trudną decyzją, przed którą staje młody człowiek kończący edukację na poziomie szkoły gimnazjalnej — mówi starosta braniewski Leszek Dziąg. — Młodzież potrzebuje rzetelnych informacji, porad, które pomogą jej z pełną świadomością podjąć tę jedną z najważniejszych decyzji życiowych.

Podczas giełdy młodzież zapozna się z ofertą edukacyjną braniewskich szkół ponadpodstawowych oraz kryteriami rekrutacji do klas pierwszych w roku szkolnym 2018/19.

Młodzież będzie miała również okazję do rozmowy z doradcami zawodowymi z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i Ochotniczego Hufca Pracy.

Dodatkową atrakcją giełdy będzie prezentacja sprzętu i pojazdów znajdujących się na wyposażeniu służb mundurowych działających w powiecie braniewskim. Młodzież będzie mogła zapoznać się ze specyfiką pracy tych jednostek.

 


 

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe