Naukowcy zbadali wody Zalewu Wiślanego

  • 06.03.2018, 17:00
  • Inf. prasowa MIR-PIB
Naukowcy zbadali wody Zalewu Wiślanego © MIR-PIB Zalew Wiślany. Badania przeprowadzono po 5-letniej przerwie
Pracownicy Morskiego Instytutu Rybackiego – Państwowego Instytutu Badawczego, dzięki wsparciu Morskiego Oddziału Straży Granicznej (załogi poduszkowca) po raz kolejny przeprowadziło badania na zamarzniętym Zalewie Wiślanym.

Pierwsze badania z wykorzystaniem poduszkowca prowadzono w latach 2012-13. Teraz powrócono – po 5-letniej przerwie.

Przy wspaniałej pogodzie, pokrywie lodowej o bezpiecznej grubości i współdziałaniu ze strony załogi poduszkowca SG-412 Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej pobrano próby we wszystkich zaplanowanych wcześniej dziewięciu punktach badawczych.

— Pobieraliśmy próby wody oraz fito- i zooplanktonu, z jednoczesnym określeniem podstawowych parametrów fizyko-chemicznych wody. Ich celem jest określenie funkcjonowania biocenoz pelagialu Zalewu Wiślanego w warunkach zalodzenia — informują na swojej stronie pracownicy MIR-PIB.

 


 

Inf. prasowa MIR-PIB

Zdjęcia (5)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe