O literaturze kobiecej

  • 06.03.2018, 15:29
  • Inf. prasowa MBP w Braniewie
O literaturze kobiecej
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wykład dr hab. Bernadetty Darskiej z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, pt. „O literaturze kobiecej”.

Dr hab. Bernadetta Darska jet krytykiem literackim i literaturoznawczynią. Pracuje w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWM. Wykłada w Szkole Mistrzów Pióra w Collegium Civitas. W latach 2002-2009 była redaktor naczelną pisma literacko-kulturalnego „Portret”.

Jest badaczką kultury popularnej, współczesnego reportażu, związków mediów z literaturą oraz prozy najnowszej.

Autorka dziewięciu książek. Ostatnio opublikowała „Pamięć codzienności, codzienność pamiętania. Szkice o reportażu polskim XXI wieku” (2014), „Maski zła. (Nie)etyczność postaw i zachowań jako temat współczesnego reportażu polskiego” (2016) oraz „Młodzi i fakty. Notatki o reportażach roczników osiemdziesiątych” (2017). Od 2009 roku przez sześć lat prowadziła blog krytycznoliteracki: „A to książka właśnie!”, teraz zaprasza na „Nowości książkowe”: www.bernadettadarska.blogspot.com

Spotkanie odbędzie się 7 marca (środa) o godz. 17:00 w Czytelni dla Dorosłych MBP (ul. Katedralna 7).
Wstęp wolny.

 

Inf. prasowa MBP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe