Skatepark. Już w tym roku powstanie obiekt dla aktywnych

  • 27.02.2018, 19:30 (aktualizacja 27.02.2018, 21:09)
  • Inf. prasowa UM w Braniewie
Skatepark. Już w tym roku powstanie obiekt dla aktywnych © Pixabay.com Braniewo. Skatepark powstanie przy ul. Łąkowej
Miłośnicy nieco bardziej ekstremalnej jazdy na rowerze czy deskorolce już po wakacjach będą mogli sprawdzić swoje umiejętności na braniewskim skateparku.

Na początku lutego Burmistrz Miasta Braniewa Monika Trzcińska podpisała umowę na dofinansowanie „Budowy skateparku w Braniewie”, w ramach działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej” zawartym w Programie Operacyjnym „Rybactwo i Morze”.
Kwota dofinansowania wynosi ponad 185 tys. złotych.

Skatepark będzie znajdował się przy ul. Łąkowej. Zajmie powierzchnię niemal 1,3 tys. m kw. Skatepark powstanie w sąsiedztwie istniejących już obiektów sportowych oraz z uwzględnieniem planowanych w przyszłości innych obiektów, jak np. lodowisko.

W najbliższym czasie zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie prac budowlanych i nadzór inwestorski. Planowane uroczyste oddanie do użytku ma nastąpić we wrześniu 2018 r.

 


Na początku lutego Burmistrz Miasta Braniewa Monika Trzcińska podpisała w Urzędzie z Marszałkowskim umowę na dofinansowanie budowy braniewskiego skateparku
Fot. Archiwum UM Braniewa

 

Budowa skateparku jest odpowiedzią na oczekiwania młodzieży, która już od 12 lat mówiła o potrzebie powstania takiego obiektu
Fot. Archiwum UM Braniewa

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim
Na terenie skateparku zaplanowano przeszkody, których wybór i rozmieszczenie ustalono z użytkownikami, w wyniku konsultacji społecznych. Urządzenia rozmieszczono z zachowaniem stref bezpieczeństwa. Cały teren będzie oświetlony energooszczędnym oświetleniem LED oraz odwodniony. Wokół skateparku rozmieszczone będą elementy małej architektury: ławki, śmietniki, tablica z regulaminem.

 


Już od września młodzież z Braniewa będzie mogła bawić się i trenować na bezpiecznym skateparku, a nie – jak dotychczas – w różnych miejscach Braniewa:
 

 

Inf. prasowa UM w Braniewie

Podziel się:Pozostałe