Krzesła barowe – nie tylko do baru

  • 22.02.2018, 08:07 (aktualizacja 22.02.2018, 16:47)
  • artykuł partnera
Krzesła barowe – nie tylko do baru
W lokalach bardzo popularne są krzesła barowe. Znajdują się one głównie przy barmanie, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystać z nich w domu. Z pewnością będzie do designerski dodatek.

 

Bar we własnym domu

Krzesła barowe to charakterystyczny element wystroju wielu lokali. Najczęściej korzystają z nich bary, gdzie serwowany jest alkohol. Jednak są one z powodzeniem adaptowane również w innych lokalach gastronomicznych. Tam, gdzie potrzebne jest miejsce siedzące a nie ma za wiele miejsce – idealnie sprawdzi się krzesło barowe, znane również jako hoker. Krzesła barowe są również coraz częściej kupowane do domu. Mają one kilka zalet, które sprawiają, że są pożądane przez wiele osób.

Krzesła barowe – praktyczność i styl

Co sprawia, że krzesła barowe trafiają na domowe salony? Powodów jest kilka, a najważniejszy z nich to design. Nie ma co się oszukiwać, krzesła barowego nie kupuje się, by wygodnie się na nim rozłożyć, jak można zrobić to w fotelu. Krzesło, jak sama nazwa wskazuje, służy przede wszystkim do siedzenia. Z kolei krzesło barowe pełni dodatkowo funkcję estetyczną. Bardzo duży wybór hokerów sprawia, że poszukujący czegoś świeżego w swoim salonie, mają szerokie spektrum wyboru.

Krzesła barowe, w przeciwieństwie do krzeseł do salonu czy jadalni, nie mają jednego profilowania. Mimo, że ich opis jest bardzo zbliżony, wygląd jest kompletnie inny. Standardowe krzesła barowe składają się z: obrotowego siedziska, oparcia (choć nie wszystkie), mają regulację wysokości oraz podnóżek. Jednak wybór nie ogranicza się jedynie do powyższej specyfikacji. Są krzesła barowe, które przypominają krzesła z poczekalni u lekarza, osadzone są na czterech nogach (nie jednej podstawie), czy wyglądają jak krzesło ratownika na plaży.

Wybierz swoje własne krzesła barowe

Wybór jest bardzo szeroki, dzięki czemu można w efektowny sposób zmienić wygląd swojego salonu. Krzesła w stylu klubowym nadają się do każdego pomieszczenia, które potrzebuje zmiany. Można dzięki nim ożywić kuchnię, bowiem na tej stronie kupisz krzesła barowe, które są przeznaczone dla tego pomieszczenia. Świetnie pasować będą one do kuchennej wyspy i wkomponują się w całość wnętrza. Z pewnością podkreślą nowoczesny design, nie zaburzając całej koncepcji.

Krzesła barowe to rozwiązanie dla każdego, kto lubi przedmioty ekstrawaganckie i z nutą polotu. Będą stanowić nie tylko element wystroju, ale również spełnią swoją praktyczną funkcję. Wszak na krześle powinno się przede wszystkim wygodnie siedzieć.

 

artykuł partnera

Podziel się:


Pozostałe