Powiat braniewski. Turystycznie i sportowo

  • 20.02.2018, 19:39 (aktualizacja 20.02.2018, 22:41)
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Powiat braniewski. Turystycznie i sportowo © Archiwum Starostwa Powiatowego w Braniewie Wodne imprezy cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców powiatu braniewskiego
Zarząd Powiatu Braniewskiego wybrał podmioty, które zrealizują zadania związane z turystyką, ochroną środowiska przyrodniczego i ekologią oraz kulturą fizyczną.

„Aktywnie na szlaku” to imprezy cykliczne, które zostaną zorganizowane przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Ziemi Elbląskiej. Celem tego zadania jest popularyzacja turystyki i krajoznawstwa w powiecie braniewskim. Kwota dofinansowania przez Powiat Braniewski wyniosła 3 tys. złotych.

Dwa zadania w zakresie ochrony środowiska przyrodniczego i ekologii dotyczyć będą wpływu na rozwój świadomości ekologicznej.

Pierwsze z nich to Powiatowy konkurs wiedzy o ochronie środowiska przyrodniczego „Ochrona środowiska każdemu sercu bliska” (zorganizowany przez Ligę Obrony Kraju i dofinansowany kwotą nieco ponad 2 tys. złotych).
Drugie, z dofinansowaniem 1,9 tys. złotych, to „Zielona Akademia” (której organizacji podejmie się Hufiec ZHP w Braniewie).

Zadania w zakresie kultury fizycznej pod nazwą: „upowszechnianie kultury fizycznej poprzez organizację imprez sportowo-rekreacyjnych o charakterze ponadgminnym” przypadły w udziale trzem podmiotom.

LOK otrzyma z budżetu powiatu 2,3 tys. złotych i zorganizuje „Powiatowy Pokoleniowy Dwubój sportowo-rekreacyjny o Puchar Starosty Braniewskiego”.
Zaś Stowarzyszenie Edukacyjne „Drabina” będzie organizatorem „IV. Powiatowego Turnieju Piłki Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych o puchar Starosty Powiatu Braniewskiego” (dotacja na to zadanie wyniosła nieco ponad 1,9 tys. złotych). PTTK natomiast zajmie się zadaniem „Organizacja cyklicznych imprez wodnych PTTK”, na które otrzymało 4 tys. złotych.

— Przed nami szereg ciekawych imprez, do udziału w których zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu braniewskiego — mówi wicestarosta Artur Mieczaniec. — Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie, a dzięki turystycznym wędrówkom odkryjemy mało znane miejsca powiatu.

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie

Podziel się:Pozostałe