Powiat braniewski. Drogowe inwestycje w 2018 roku

  • 14.02.2018, 19:45
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Powiat braniewski. Drogowe inwestycje w 2018 roku © Starostwo Powiatowe w Braniewie Powiat braniewski. Prace drogowe będą się odbywały na terenie wszystkich gmin w powiecie
Przed nami kolejne remonty dróg w powiecie. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku, niektóre z nich będą kontynuowane w roku 2019.

W tegorocznym budżecie Powiatu Braniewskiego wygospodarowano pieniądze na remonty kilkunastu odcinków dróg Powiatu Braniewskiego.

Przebudowana zostanie droga w Słobitach i Bemowiźnie oraz ul. Braniewska w Pieniężnie. Przebudowane zostaną również drogi na odcinkach Piele – Piotrowiec, Długobór – Pakosze, Stare Siedlisko – Dębiny. W Bornitach natomiast powstanie nowy chodnik.

Warunki komunikacyjne zostaną poprawione na odcinku Stare Siedlisko – Dębiny i Wielkie Wierzno – do drogi wojewódzkiej W505 oraz na ul. Królewieckiej w Pieniężnie, w Jachowie i na ul. Drewnianej w Braniewie.

W planach jest również przebudowa mostu na rzece Baudzie (na drodze z Fromborka do Bogdan).

— W tym roku zaplanowaliśmy szereg inwestycji, które poprawią komunikację pomiędzy miejscowościami w powiecie — mówi Mirosław Kudliński, etatowy Członek Zarządu Powiatu Braniewskiego. — Zależy nam przede wszystkim na poprawie bezpieczeństwa na drogach, ale także na komforcie jazdy. Remonty nawierzchni, przebudowy dróg i ulic oraz inne prace będą prowadzone we wszystkich gminach Powiatu Braniewskiego. Mamy również nadzieję, że uda nam się wspólnie ze stroną rosyjską sięgnąć po unijne dofinansowanie i przeprowadzić remont kolejnego odcinka przygranicznej trasy z Gronowa do Górowa Iławeckiego.

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie

Podziel się:Pozostałe