Odszkodowanie po śmierci rodzica. Uzyskiwać samodzielnie czy z pomocą kancelarii?

  • 07.02.2018, 17:30
  • artykuł partnera
Odszkodowanie po śmierci rodzica. Uzyskiwać samodzielnie czy z pomocą kancelarii?
Tragiczna śmierć rodzica w wypadku samochodowym, to traumatyczne przeżycie. Po takim zdarzeniu nie możemy przez długi czas wrócić do normalnego funkcjonowania. W końcu straciliśmy najbliższą osobę, którą bardzo kochaliśmy.

Polskie prawo przewiduje rekompensaty za śmierć bliskiej osoby. Dlatego możemy ubiegać się o odszkodowanie od ubezpieczyciela sprawcy wypadku.

Jak uzyskać odpowiednie odszkodowanie?
Dochodzenie odszkodowania po śmierci rodzica jest trudnym zadaniem. Wymaga od nas specjalistycznej wiedzy prawnej, umiejętności negocjacji. Pierwszym krokiem w dochodzeniu należnych świadczeń jest zebranie pełnej dokumentacji i przekazanie jej wraz ze zgłoszeniem szkody do ubezpieczyciela. Ten ma trzydzieści dni na zapoznanie się ze sprawą i podjęcie decyzji. Jeśli sytuacja jest skomplikowana, to wypłatę odszkodowania otrzymamy w przeciągu dziewięćdziesięciu dni. Zaznaczmy, że wysokość świadczenia może zostać ustalona na podstawie decyzji towarzystwa ubezpieczeniowego, ugody lub orzeczenia sądu. Najczęściej jest tak, że zakłady kuszą szybką wypłatą pieniędzy i postawieniem na konsensus. Musimy wiedzieć, czy proponowana wysokość odszkodowania przez ubezpieczyciela jest właściwa. Warto zaznaczyć, że firmy zaniżają kwotę wypłacanego świadczenia. Samodzielnie występując o odszkodowanie, nie mamy żadnych narzędzi, aby sprawdzić, czy przyznane nam odszkodowanie jest właściwe. Takiej oceny mogą dokonać tylko specjaliści zajmujący się dochodzeniem odszkodowań.
 
Sprawdź, dlaczego warto postawić na specjalistę!
Co może dla nas zrobić profesjonalny pełnomocnik? Pomoże nam w dokładnej analizie sprawy i przygotowaniu odpowiednich dokumentów. Dodatkowo, prawidłowo ustali, jakie świadczenia i w jakiej wysokości nam się należą. Ponadto, specjalista dopilnuje wszystkich ustawowych terminów postępowania. Pełnomocnik sformułuje w naszym imieniu roszczenia oraz będzie prowadził negocjacje z zakładem ubezpieczeń. Doradca ustali również, do kogo należy wystąpić o wypłatę odszkodowania. Dodatkowo, będzie też wiedział, co zrobić, jeśli sprawca wypadku nie był ubezpieczony. Ważne jest, abyśmy mieli zapewnioną reprezentację w postępowaniu sądowym. Często to jedyna możliwość na uzyskanie odpowiedniej kwoty od ubezpieczyciela. Pamiętajmy, aby wybierać sprawdzone firmy cieszące się renomą, które skutecznie zajmą się naszą sprawą i pomogą w uzyskaniu odpowiedniego odszkodowania. Specjaliści z wiedzą prawniczą i długoletnim doświadczeniem są gwarancją załatwienia sprawy, w jak najkrótszym możliwym czasie. Jest wiele kancelarii, które zajmują się odzyskiwaniem odszkodowań, jedną z nich jest, między innymi Kancelaria odszkodowawcza Kompensja.
 
 

 

artykuł partnera

Podziel się:


Pozostałe