Bursztyn i papierosy. Kontrabanda u zatrzymanych

  • 02.02.2018, 16:30
  • KPP w Braniewie
Bursztyn i papierosy. Kontrabanda u zatrzymanych © KPP w Braniewie Braniewo. Policjanci zarekwirowali bursztyn i pochodzące z przemytu papierosy
Braniewscy policjanci przechwycili ponad 8 kilogramów bursztynu i ponad 8,5 tys. paczek papierosów.

Na towar natrafiono podczas przeszukania mieszkania, piwnicy, samochodów i garażu należących do zatrzymanych w tej sprawie osób. W jego trakcie znaleziono 8550 paczek pochodzących z przemytu papierosów i 8,40 kg bursztynu. Dodatkowo znaleziono 2 litry alkoholu oraz 170 litrów paliwa.

Zatrzymani do tej sprawy to 35-letni mężczyzna i 45-letnia kobieta, którym postawiono zarzuty. Obydwoje podejrzani są o przestępstwo gospodarcze. Według funkcjonariuszy działali oni na szkodę Skarbu Państwa. Straty z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego oszacowano na blisko 200 tys. złotych.

Wobec zatrzymanych prokurator zastosował policyjny dozór oraz zakaz opuszczania kraju. 35-latek i 45-latka staną przed sądem. Grozi im kara grzywy oraz kara więzienia do lat 3.

KPP w Braniewie

Zdjęcia (7)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kain
Kain 11.02.2018, 06:22
Łysy konfituro a cóż się stało ? Sprzedajesz teraz tylko do SG i chłopaki z policji poczuli się urażeni ?

Pozostałe