Sobota, 21.09.2019

Unihokej. Turniejowe zmagania Dragons'ów z Płoskini

  • 30.01.2018, 18:10
  • Marek Rarok
Unihokej. Turniejowe zmagania Dragons'ów z Płoskini Archiwum zespołu
Zawodniczki i zawodnicy unihokeja z Dragons Płoskinia rywalizowali w ostatnim czasie w turniejach na Kaszubach, w Gdyni i Gronowie Elbląskim.

Drugi Turniej Eliminacyjny do Mistrzostw Polski Dragons Płoskinia

W styczniowy weekend 13 i 14 stycznia rozegrany został drugi turniej eliminacyjne w kategorii młodzik i młodziczka. Dziewczęta walczyły w Tuchomiu na Kaszubach zaś chłopcy tak jak poprzedni razem w Gdyni na hali Akademickiego Centrum Sportu Marynarki Wojennej na Oksywiu.

Zawodniczki z Płoskini drugiej kolejce ligi zmierzyły się z kolejnymi trzema zespołami. W pierwszym meczu dziewczęta z KS Dragons Płoskinia uległy zespołowi z Kramarzyn 0:4. Drugie spotkanie było niezwykle emocjonujące do ostatnich sekund gdyż na 10 sekund przed końcowym gwizdkiem smoczyce strzelają bramkę na 4:3. W trzecim meczu drugiej kolejki dziewczynki spotkały się z również drużyną z Gdańska. Mecz był bardzo wyrównany, jednak to Dragons po 20 minutach cieszył się ze zwycięstwa 2:1.

Dwie wygrane pozwoliły wskoczyć o jedną lokatę wyżej (VII) zrównując się z dwoma zespołami punktowo, co oznacza iż dziewczęta z KS Dragons Płoskinia mają szanse znaleźć się w pierwszej piątce całych eliminacji. Zdecydują o tym wyniki III turnieju Eliminacyjnego.

 

Klasyfikacja po II kolejce:
1. ALIGATOR UKS CHWARZNO GDYNIA — 18pkt.
2. GOKSiR GODKOWO  — 16pkt.
3. LUKS NOLET ŻABI RÓG — 13pkt.
4. ULKS FENIKS KRAMARZYNY — 10pkt.
5. MLUKS JEDYNKA TRZEBIATÓW — 7pkt.
6. KS OLIMPIA OSOWA I — 7pkt.
7. KS DRAGONS PŁOSKINIA — 7pkt.
8. SP TUCHOMIE — 6pkt.
9. SP BANINO — 3pkt.
10. KS OLIMPIA OSOWA II — 0pkt.

 

Skład
KS Dragons Płoskinia dziewczęta:
Aleksandra Hrybek, Aniela Wieczorek, Zuzanna Buczyńska, Jagoda Greń, Martyna Rycko, Julia Krupka, Marta Komorowska, Weronika Jackowska, Wiktoria Ocipka, Anna Nisiewicz, Marcelina Hnatyszyn, Kinga Myszak, Aleksandra Byczko.

 

Dzień później (14 stycznia) w hali Akademickiego Centrum Sportu Marynarki Wojennej na Oksywiu odbył się turniej chłopców. Rywalami drugiej kolejki chłopców z KS Dragons Płoskinia były zespoły z Żabiego Rogu, UKS Europejczyk Gdańsk, SP 18 Gdynia.

Płoskinia zaczęła turniej od zwycięstwa nad Nolet Żabi Róg 4:1; drużynę z Gdańska Dragonsi odprawili z wynikiem 7:0, zaś Gdynie schodziła pokonana wysoko 11:0. KS Dragons Płoskinia pozostaje na pozycji lidera w Pomorskiej Lidze.

O awansie do Finałów Mistrzostw Polski zadecyduje ostatni turniej najlepszej piątki eliminacji, który zostanie rozegrany w dniach 24-25 lutego.

 

Klasyfikacja po II  kolejce:
1.  KS DRAGONS PŁOSKINIA — 22pkt
2.  ALIGATOR UKS CHWARZNO 1 — 19pkt
3.  UKS GO LICHNOWY — 18pkt
4.  LUKS NOLET ŻABI RÓG — 13pkt
5.  KS OLIMPIA OSOWA — 10pkt
6.  UKS EUROPEJCZYK SP 27 GDAŃSK — 6pkt
7.  SP ŚWIERZNO — 6pkt
8.  SP 18 GDYNIA — 4pkt
9.  ALIGATOR UKS CHWARZNO 2 — 1pkt

 

Skład
KS Dragons Płoskinia chłopcy:
Maciej Greń, Łukasz Maziuk, Piotr Hrybek, Wojciech Rycko, Olgierd Lisowski, Miłosz Gorzkowski, Hubert Buczyński, Szymon Lewandowski, Kacper Fedczak, Wojciech Hołodiuk, Mateusz Kalinowski.


 
Turniej Unihokeja dziewcząt i chłopców w Gronowie Elbląskim o Puchar Starosty Elbląskiego – „Puchar Ferii 2018”

29 stycznia w Gronowie Elbląskim odbył się Turniej Unihokeja o Puchar Starosty. Zespół dziewcząt i chłopców z KS Dragons Płoskinia zagrał po dwa mecze z gospodarzami – Gronowem Elbląskim – oraz dobrze im znanym Godkowem. Pierwszy mecz z Godkowem zagrały dziewczęta, po 20 min. niestety kolejny raz lepsze okazały się starsze koleżanki z Godkowa wygrywając 5:1, po meczu pań zagrali chłopcy, tu sytuacja była odwrotna bo to chłopcy z Płoskini wygrali z Godkowem 8:0, następny mecz drużyna dziewcząt zagrała z dziewczynkami z gimnazjum z Gronowa Elbląskiego mecz zakończył się niespodziewanym wynikiem 5:0 dla Płoskini. Chłopcy w ostatnim meczu z gospodarzem turnieju wygrywają 6:0 i zdobywają Puchar Starosty, dziewczynki zajmują drugie miejsce w turnieju.

 

Składy

KS Dragons Płoskinia chłopcy:
Maciej Greń, Łukasz Maziuk, Piotr Hrybek, Patryk Kozikowski, Wojciech Rycko, Olgierd Lisowski, Miłosz Gorzkowski, Hubert Buczyński, Szymon Lewandowski, Mateusz Kalinowski, Tymoteusz Buczyński

KS Dragons Płoskinia dziewczęta:
Aleksandra Hrybek, Aniela Wieczorek, Zuzanna Buczyńska, Jagoda Greń, Martyna Rycko, Marta Komorowska, Weronika Jackowska, Wiktoria Ocipka, Anna Nisiewicz, Aleksandra Byczko.

 

Marek Rarok

Zdjęcia (10)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe