Most niemal gotowy. Na otwarcie trzeba poczekać

  • 12.01.2018, 19:00
  • Inf. prasowa Urzędu Miasta w Braniewie / wan
Most niemal gotowy. Na otwarcie trzeba poczekać © UM w Braniewie Braniewo. Władze miasta liczą na to, że most uda się otworzyć wcześniej, niż to zaplanowano
„Z posiadanych informacji wynika, że wykonawca mostu rozpoczął już procedurę uzyskania decyzji o pozwoleniu na użytkowanie umożliwiającej oficjalne otwarcie obiektu. Zbyt pochopne dążenie do zakończenia zadania może wiązać się z nie najlepszą jakością finalnych prac” – informuje Urząd Miasta Braniewa.

— Realizacja jednej z najważniejszych inwestycji w naszym mieście: mostu na rzece Pasłęce w ciągu ulicy PCK i Przemysłowej zbliża się ku końcowi — mówi burmistrz Braniewa Monika Trzcińska. — Pomimo że jego budowa zgodnie z umową ma zakończyć się we wrześniu 2018 roku, mam nadzieję, że do uruchomienia przeprawy dojdzie szybciej.

Kiedy? Tego na razie nie wiadomo. Głównym wykonawcą prac jest firma Skanska, nadzór inwestorski zapewnia firma Inbud Control. Prace – jak informują miejscy urzędnicy – przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem.

— Kłopotliwe były ponadnormatywne opady deszczu, nie pozwalały one na znaczne przyspieszenie prac budowlanych, jednak zima nie powoduje opóźnień — mówi burmistrz Braniewa.

Z posiadanych informacji wynika, że wykonawca mostu rozpoczął już procedurę uzyskania decyzji o pozwoleniu na użytkowanie umożliwiającej oficjalne otwarcie obiektu. Zbyt pochopne dążenie do zakończenia zadania może wiązać się z nie najlepszą jakością finalnych prac.
— W tej sytuacji, dbając o najwyższe bezpieczeństwo przyszłych użytkowników mostu i respektując zalecenia nadzoru inwestorskiego – zmuszona jestem czekać z otwarciem obiektu do zakończenia wszystkich niezbędnych procedur — mówi burmistrz Trzcińska.

 

Inf. prasowa Urzędu Miasta w Braniewie / wan

Podziel się:Pozostałe