Zmiana w straży. Komendant odchodzi ze służby

  • 18.12.2017, 08:00
  • Wojciech Andrearczyk
Zmiana w straży. Komendant odchodzi ze służby © Archiwum redakcji
Jeszcze niespełna dwa miesiące temu nic nie wskazywało na to, że mł. bryg. Władysław Szczepanowicz, komendant braniewskich strażaków, zamierza żegnać się ze swoim stanowiskiem. 14 grudnia złożył jednak prośbę o odwołanie i oddał się do dyspozycji komendanta wojewódzkiego.

15 grudnia do naszej redakcji dotarła informacja, że komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie odwołał ze stanowiska komendanta powiatowego PSP w Braniewie mł. bryg. Władysława Szczepanowicza.

Decyzją tą był zaskoczony przebywający akurat na urlopie kpt. Rafał Melnyk, oficer prasowy KW PSP w Olsztynie. Zaskoczeni byli także braniewscy strażacy i mieszkańcy Braniewa. „to jakaś kpina!!!”, „Wielka szkoda”, „To jest bardzo dziwne. Wytłumaczą ciekawe jak?”, „Żart? Czy to jakieś jaja?? No nie wierzę” – to tylko niektóre z komentarzy zamieszczonych na naszym facebookowym fanpage'u.

 

 

Odpowiedź przełożonych komendanta była lakoniczna.
— 14 grudnia mł. bryg. Władysław Szczepanowicz złożył raport z prośbą o odwołanie z funkcji komendanta powiatowego z dniem 18 grudnia — mówi kpt. Rafał Melnyk, oficer prasowy KW PSP w Olsztynie. — Po tej dacie będzie w dyspozycji komendanta wojewódzkiego PSP.

Dowiedzieliśmy się także, że komendant wojewódzki PSP w Olsztynie spośród oficerów PSP powoła nowego komendanta powiatowego. Kogo?
— Decyzja o powołaniu jeszcze nie została podjęta — mówi kpt. Melnyk.

Dzisiaj (w poniedziałek, 18 grudnia) mł. bryg. Władysław Szczepanowicz oficjalnie pożegna się ze swoim stanowiskiem.
— W jednostce braniewskiej straży pożarnej zdam swoje obowiązki — mówi mł. bryg. Szczepanowicz. — Podjąłem decyzję o przejściu na emeryturę.

Przypomnijmy, że 27 października Szczepanowicz obchodził 10-lecie swojej pracy na stanowisku komendanta powiatowego PSP w Braniewie. Chwalił swoją załogę, podkreślał etos służby strażaka.

— Zapewniam, że wiemy co mamy robić, jesteśmy gotowi oddać zdrowie i życie dla dobra służby — mówił mł. bryg. Szczepanowicz. Nie wspominając ani słowem o planach przejścia na emeryturę.

 

 

Wojciech Andrearczyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
strazak
strazak 20.12.2017, 10:08
Bzdury wypisujecie Sam napisal dobrowolnie raport Co ma do tego PiS
kul
kul 19.12.2017, 08:36
pisiury maja sie dobrze,zobaczymy do kiedy
Strazak
Strazak 18.12.2017, 16:46
Niestety , nie ważne jak dobrym byl komendantem dla władzy ,wazne żeby wsadzic swojego!
Lis
Lis 18.12.2017, 22:17
Wskoczy Wasz kolega co zarządza w Elblągu.
Strażak
Strażak 18.12.2017, 11:24
No i dobra zmiana trafiła też do naszych strażaków :))))))))) Kto następny??????

Pozostałe