Czwartek, 17.10.2019

Uciekał przed policjantami. Ale nie wie dlaczego

  • 11.12.2017, 16:00
  • KPP w Braniewie
Uciekał przed policjantami. Ale nie wie dlaczego © policja.gov.pl
Kierowca, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, odpowie teraz przed sądem. Mężczyźnie może grozić nawet 5 lat więzienia.

Braniewscy policjanci otrzymali informację, że po drodze porusza się samochód, którego styl jazdy mógł wskazywać na to, że kierowca znajduje się pod działaniem alkoholu. Funkcjonariusze z drogówki ruszyli w drogę i po kilku minutach zauważyli wskazany samochód.

Kierowca nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe oraz sygnały wydawane do zatrzymania się. Po przejechaniu kilku kilometrów wciąż kontynuował jazdę. Kiedy zatrzymał się, okazało się, że 47-letni mężczyzna jest trzeźwy. Nie potrafił jednak wytłumaczyć swojego zachowania.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze wydziału kryminalnego. Od 1 czerwca tego roku świadome niezatrzymanie się do kontroli i ucieczka przed policją, nie jest już wykroczeniem tylko przestępstwem.

Jeżeli kierowca dopuści się takiego czynu podlega karze od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Jednocześnie sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Poprzednio czyn stanowił wykroczenie, za które groziła grzywna i kara do 30 dni aresztu.

 

KPP w Braniewie
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe