Przed „okiem” rentgena nic się nie ukryje

  • 07.12.2017, 18:00
  • Podinsp. Ryszard Chudy, oficer prasowy, Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie – Dział Graniczny
Przed „okiem” rentgena nic się nie ukryje © IAS Olsztyn & © Starostwo Powiatowe w Braniewie
Nowe urządzenie rentgenowskie na przejściu granicznym w Gronowie zaczęło działać dosłownie kilkanaście dni temu a już pomogło w ujawnieniu kilku prób przemytu.

W ostatni wtorek (5 grudnia) około godziny 15.00, funkcjonariusze celno-skarbowi skierowali do kontroli rentgenowskiej busa Mercedesa Sprintera, z niemieckimi numerami rejestracyjnymi. Jego kierowcą był obywatel Niemiec pochodzenia rosyjskiego.

W trakcie prześwietlania pojazdu operatorzy stwierdzili, że obraz aparatu chłodniczego umieszczonego na dachu samochodu wykazuje pewne anomalie. Podejrzewając, że może tam być ukryty przemyt Mercedesa dokładnie sprawdzono w budynku kontroli szczegółowej. Obraz rentgenowski nie kłamał – we wskazanym miejscu funkcjonariusze znaleźli 700 paczek przemycanych papierosów.

Kierowca przyznał się do próby przemytu  i wszczęto wobec niego sprawę karno-skarbową.

Zamontowany w Gronowie rentgen jest niezwykle nowoczesny i umożliwia również skuteczną walkę z nadmiernym przywozem paliwa do Polski. Boleśnie przekonała się o tym obywatelka Federacji Rosyjskiej, podróżująca VW Passatem, która, na pasie odpraw zapewniała funkcjonariuszy, iż ma w baku jedynie 20 litrów benzyny.

Funkcjonariusze postanowili zweryfikować te deklaracje i skierowali pojazd do kontroli. Prześwietlenie rentgenowskie wykazało, że w zbiorniku znajduje się nie 20 a 70 litrów paliwa. Wobec kobiety wszczęto postępowanie celne.

Podinsp. Ryszard Chudy, oficer prasowy, Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie – Dział Graniczny

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
magda
magda 08.12.2017, 09:56
bo to nie soviet "tylko" niemiec. zobacz ile samochodów stoi za płotem na gronowie i na jakich są numerach.. 90% na polskich blachach.
marian
marian 07.12.2017, 19:02
Przecież ruskie nie przemycają fai !!!

Pozostałe