Sparta Braniewo. Kadetki i juniorki wygrywają

  • 04.12.2017, 16:00
  • Dominik Sobczak, trener Sparty Braniewo
Sparta Braniewo. Kadetki i juniorki wygrywają Archiwum zespołu
W miniony weekend braniewska Sparta rozegrała kolejne dwa mecze. Obydwa zwycięskie.

W młodszej kategorii kadetek we własnej hali Spartanki pokonały LKS WEL Lidzbark 3:0.
Mecz całkowicie potoczył się pod dyktando naszych siatkarek. W każdym z setów od początku do końca prowadziły nasze zawodniczki. Bardzo dobre zawody zagrała tym razem Pola Dajnowska, która skutecznie atakowała i zagrywała oraz bardzo ofiarnie grała w obronie. W sumie zdobyła 16 punktów i została zawodniczką meczu.
Warto podkreślić, że to był ósmy mecz naszych siatkarek w tej kategorii i ósmy wygrany w stosunku 3:0. Bilans robi wrażenie, ale w niedzielę 10 grudnia w Braniewie gramy mecz na szczycie grupy półfinałowej z MKS Truso Elbląg. Oba zespoły uważane są za faworytów całych rozgrywek. Zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie.

W kategorii juniorek Sparta pojechała na gorący teren do SMS Ostróda. Sytuacja w grupie ułożyła się tak, że bez względu na wyniki dwóch ostatnich kolejek braniewianki i tak wygrały grupę, a SMS walczył o 2 miejsce w tabeli. Ostródzianki tego dnia bardzo zmotywowane chciały za wszelką cenę wygrać ten mecz. Nasz zespół natomiast próbował różnych wariantów ustawień, a trener Sparty dawał poszczególnym zawodniczkom odpocząć, ponieważ zmęczenie sezonem daje się we znaki.
Dwa pierwsze sety to bardzo dobra gra braniewianek i mimo ambicji przeciwniczek z Ostródy to Sparta była górą (25:20, 25:11). W trzeciej partii ostródzianki jeszcze raz spróbowały wrócić do meczu i postawiły wszystko na jedną kartę. Podjęły duże ryzyko na zagrywce i to im się opłaciło. Z bardzo mocnymi zagrywkami przestały sobie radzić nasze zawodniczki i straciliśmy 7 punktów w jednym ustawieniu. Co prawda braniewianki przy wyniku 24:16 jeszcze spróbowały gonić rywalki, ale się nie udało i przegrały tego seta 20:25. W czwartej partii było dużo walki i dopiero w końcówce seta nasze przeciwniczki odskoczyły na dwa punkty (20:18 i 24:22). 23 punkt zdobyły jeszcze zawodniczki SMS i trener Sparty zarządził przerwę.
Po przerwie Agata Plaga dobrze przyjęła zagrywkę, a następnie atakiem z lewego skrzydła skończyła seta oraz cały mecz. Świetne zawody również zagrała kapitan zespołu Wiktoria Szymonowicz, która była prawdziwą liderką zespołu i zdobyła w sumie 19 punktów. Braniewska Sparta również w kategorii juniorek jest niepokonanym zespołem.


Dominik Sobczak, trener Sparty Braniewo:
— Cieszą kolejne zwycięstwa, w kadetkach mamy już dwa zwycięstwa i pewnie zmierzamy po awans do TOP-4 Kadetek. Na pewno następny mecz będzie bardzo interesujący z zespołem z Elbląga. Spotkają się dwa zespoły dotąd niepokonane w tej kategorii. W juniorkach, mimo że dałem kilku zawodniczkom odpocząć, to i tak pokonaliśmy Ostródę na ich terenie, gdzie zawsze się gra bardzo ciężko. W następną niedzielę czekają nas aż dwa spotkania w Braniewie. Najpierw o godzinie 11:00 wspomniany mecz na szczycie Ligi Kadetek z MKS Truso Elbląg, natomiast o 15:00 w juniorkach podejmować będziemy drugi zespół MKS Truso Elbląg. Zapraszam bardzo gorąco na te dwa widowiska do hali LO przy ulicy Sikorskiego.

 

Liga kadetek TOP-8

Grupa A
1. SMS Ostróda                       2 4 6:1
2. UKS Absolwent Olsztyn   2 3 4:5
3. UKS Chemik Olsztyn         2 3 3:4
4. MKS Zryw Volley Iława   2 2 3:6

Grupa B
1. SPS Sparta Braniewo                 2 4 6:0
2. MKS Truso Elbląg                       1 2 3:1
3. LKS WEL Lidzbark                     2 2 1:6
4. UKS Warmiss Volley Olsztyn   1 1 0:3

 

Skład SPS Sparta kadetki: Julia Gursztyn – kapitan, Zuzanna Górska, Sara Wąsiakowska, Klaudia Furtak, Natalia Konsalik, Aleksandra Czechowska, Pola Dajnowska, Agata Plaga, Natalia Jurczykowska – libero, Izabella Domaradzka – libero.

 

Liga Juniorek TOP-9

Grupa A
1. SPS Sparta Braniewo   7 14 21:2
2. MKS Truso Elbląg        7 11 14:10
3. SMS Ostróda                 7 11 15:12
4. MKS MOSiR Kętrzyn  8 8  1:24
5. MKS Truso Elbląg II   5 7  7:10

Grupa B
1. UKS Chemik Olsztyn                     5 10 15:3
2. UKS Warmiss Volley Olsztyn    5 8 11:6
3. MKS Zryw Volley Iława             5 7 6:11
4. UKS Absolwent Volley Olsztyn 5 5 3:15

 

Skład SPS Sparta juniorki: Wiktoria Szymonowicz – kapitan, Julia Gursztyn, Zuzanna Górska, Sara Wąsiakowska, Klaudia Furtak, Natalia Konsalik, Aleksandra Czechowska, Pola Dajnowska, Agata Plaga, Natalia Jurczykowska – libero, Izabella Domaradzka – libero.

 

Najbliższe mecze

10 grudnia (niedziela), godz. 11:00
SPS Sparta Braniewo – MKS Truso Elbląg

10 grudnia (niedziela), godz. 15:00
SPS Sparta Braniewo – MKS Truso Elbląg II

 

Dominik Sobczak, trener Sparty Braniewo

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe