Kara więzienia za znęcanie nad psami

  • 29.11.2017, 17:30
  • Inf. prasowa OTOZ Animals w Braniewie
Kara więzienia za znęcanie nad psami © OTOZ Animals Psy zostały odebrane właścicielom, którzy znęcali się nad nimi, głodząc je i trzymając w niewłaściwych warunkach
W Sądzie Rejonowym w Braniewie zapadł prawomocny wyrok w sprawie rodzeństwa, które znęcało się nad psami. Skazany mężczyzna na 3 miesiące trafi do więzienia.

Brat i siostra, mieszkańcy gminy Lelkowo, przez ponad pół roku znęcali się nad pozostającymi pod ich opieką pięcioma psami. Zwierzęta nie miały właściwych warunków bytowania, nie były leczone, nie miały dostępu do wody i do pokarmu.

W sprawie tej interweniowali braniewscy inspektorzy z OTOZ Animals, którzy odebrali właścicielom psy i skierowali sprawę na drogę sądową.

Sąd nie miał wątpliwości i wymierzył surowe wyroki. Kobieta została skazana na pół roku ograniczenia wolności – w tym czasie będzie musiała wykonywać nieodpłatnie, kontrolowaną pracę na cele społeczne (30 godzin w miesiącu).
Jej brat na 3 miesiące trafi za kratki. Oprócz tego został skazany na karę 7 miesięcy ograniczenia wolności. Sąd zobowiązał go do wykonywania w tym czasie nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne (również 30 godzin w miesiącu).

Obojgu wymierzono także nawiązkę w wysokości po 500 złotych na rzecz OTOZ Animals Inspektorat w Braniewie.

Dodatkowo nie wolno im przez 3 lata posiadać zwierząt. Tym samym psy, nad którymi się znęcali, nie są już pod ich opieką.

 

Inf. prasowa OTOZ Animals w Braniewie

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Anna
Anna 01.12.2017, 09:03
Jeśli ktoś używa przemocy wobec zwierząt , gotów jest też jej użyć przeciwko drugiemu człowiekowi. Takich ludzi powinno się kwalifikować do leczenia i surowo karać.
kater
kater 30.11.2017, 15:16
bardzo dobrze im tak!! choć to jeszcze mało..

Pozostałe