O rozświetleniu Braniewa. Jest lepiej i to nie koniec

  • 29.11.2017, 16:00
  • KPP w Braniewie
O rozświetleniu Braniewa. Jest lepiej i to nie koniec © KPP w Braniewie
Które przejścia dla pieszych doświetlono i jak zadbać o bezpieczeństwo pieszych – o tym między innymi rozmawiano podczas drugiej edycji debaty społecznej „Rozświetlamy Braniewo”.

Debatę rozpoczął komendant powiatowy Policji w Braniewie, kom. Tadeusz Telenga, który powitał zgromadzonych gości.

W trakcie debaty omówiono wnioski z pierwszej edycji dotyczącej doświetlenia przejść dla pieszych w Braniewie oraz nadzoru nad pieszymi. Podinsp. Krzysztof Walaszczyk, przedstawiciel Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, omówił dane statystyczne dotyczące zdarzeń z udziałem pieszych oraz zaprezentował wzorcowe oświetlenia przejść.

W drugim panelu asp. Maciej Suchecki, kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego z Braniewa, przedstawił jak rozświetlono Braniewo. Prezentacja zdjęć i nagrania pokazywały, jak od stycznia do listopada tego roku zmieniły się przejścia na ulicy Kościuszki i gdzie należy je doświetlić. Największą transformację przeszła ulica Królewiecka.

Mirosława Nogal, reprezentująca Urząd Miasta w Braniewie, zapowiedziała dalszą restrukturyzację drogi krajowej K54 (ul. Gdańska) i dróg wojewódzkich W504 (ul. Elbląska) i W507 (ul. Kościuszki).

W trakcie spotkania policjanci przypomnieli o funkcjonalności Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako narzędzia wymiany informacji pomiędzy społeczeństwem a policją. Wnioski z debaty zostaną przekazana poszczególnym zarządcom dróg.

 

KPP w Braniewie

Zdjęcia (5)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
marian
marian 29.11.2017, 23:49
przejscie dla pieszych elbląska koło biedronki

Pozostałe