Pomysłowy przemytnik. Zamiast soku – papierosy

  • 06.11.2017, 15:37 (aktualizacja 06.11.2017, 15:46)
  • Podinsp. Ryszard Chudy, oficer prasowy, Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie
Pomysłowy przemytnik. Zamiast soku – papierosy IAS w Olsztynie
Z taką skrytką na papierosy celnicy z polsko-rosyjskiej granicy jeszcze się nie spotkali. Podróżny wjeżdżający z obwodu kaliningradzkiego do Polski przez przejście w Gronowie ukrył przemycane papierosy w butelkach z... sokiem z granatów.

Z pozoru można by uznać, że Polak, który na przejściu w Gronowie pojawił się w nocy z piątku na sobotę (3/4 listopada) jest po prostu wielbicielem soku z tych egzotycznych owoców. W jego Oplu funkcjonariusz Krajowej Administracji Skarbowej zauważył bowiem zgrzewki a w nich 24 butelki wypełnione tym napojem, o pojemności 1,5 litra każda.

Funkcjonariusz celno-skarbowy uznał jednak, że warto im się przyjrzeć dokładniej. Butelki prześwietlono promieniami rentgenowskimi i okazało się, że jest w nich nie tylko sok.

Mężczyzna wykazał się nie tylko pomysłowością ale i pracowitością. Butelki tak przerobił, że można je było w połowie podzielić. Łączenie ukryto pod etykietą. W górnej części butelki znajdował się sok, zaś w dolnej części butelki, pomalowanej na ciemno, ukryto papierosy. By dodatkowo uwiarygodnić skrytkę, w każdej zgrzewce po butelkami położono blachę, by jej ciężar rekompensował wagę lżejszych od soku papierosów.

W każdej butelce schowano po 9 paczek. Ze wszystkich butelek celnicy wydobyli w sumie 216 paczek papierosów.

Wobec podróżnego wszczęto sprawę karną. Za przemyt odpowie przed sądem. Butelki zostaną natomiast wykorzystane do szkolenia funkcjonariuszy celno-skarbowych, jako przykład inwencji przemytniczej.

 

Podinsp. Ryszard Chudy, oficer prasowy, Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
KASa
KASa 07.11.2017, 09:59
Celnik oglądał soki... ktoś doniósł ale obstawiam "szczęśliwy strzał" lub przypadkowe wykrycie na RTG. Totalna bzdura to że przemytnik zrobił to sam. Ruskie maczali w tym paluchy a gość tylko kupił spreparowane butelki z towarem.
Jakub
Jakub 06.11.2017, 16:59
No geniusz. Teach me, my master.

Pozostałe