Rywalizacja gimnazjalistów o puchar starosty

  • 03.11.2017, 10:00
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Rywalizacja gimnazjalistów o puchar starosty Starostwo Powiatowe w Braniewie
Starosta braniewski Leszek Dziąg wręczył puchary najlepszym drużynom, które rywalizowały ze sobą podczas IV. Turnieju Piłki Nożnej Chłopców Szkół Gimnazjalnych o Puchar Starosty Braniewskiego.

Do piłkarskich rozgrywek stanęło pięć zespołów: z Braniewa, Pieniężna, Lipowiny i Nowicy. Mecze rozgrywano na Orliku przy Szkole Podstawowej Nr 3 im. Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w Braniewie. Grano systemem każdy z każdym 2 x 8 min.

Najlepszą drużyną została reprezentacja Gimnazjum Nr 1 w Braniewie (10 pkt.), drugie miejsce przypadło Gimnazjum Publicznemu im. Jana Pawła II w Pieniężnie (8 pkt.), trzecia była drużyna z Gimnazjum Nr 2 w Braniewie (6 pkt), kolejne miejsca zajęły Szkoła Podstawowa w Nowicy (3 pkt.) i Szkoła Podstawowa w Lipowinie (1 pkt.).

Najlepszym piłkarzem turnieju wybrano Kacpra Drykę z Gimnazjum Nr 1 w Braniewie, królem strzelców (z 6 bramkami) został Jakub Maryjko z Gimnazjum Nr 2 Braniewo, a najlepszym bramkarzem okazał się Mateusz Zawadzki z Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Pieniężnie.

Wszystkie drużyny otrzymały z rąk starosty braniewskiego Leszka Dziąga pamiątkowe puchary, a wyróżniających się zawodników nagrodzono statuetkami.

— Jakiś czas temu kibicowaliśmy w turniejach uczniom szkół podstawowych, teraz przyszedł czas na gimnazjalistów — mówi starosta braniewski Leszek Dziąg. — Tutaj widać już nie tylko zapał do gry, ale i technikę i duże umiejętności. Dobrze, że możemy wspierać takie imprezy, dzięki którym młodzi ludzie mają okazję do zdrowej rywalizacji – na boisku, a nie na ulicy.

Turniej był kolejną imprezą sportową zorganizowaną w ramach Kalendarza Imprez Sportowych zaplanowanych przez Powiatową Radę Sportu Powiatu Braniewskiego na rok 2017.
Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Braniewie.
Turniej zorganizował i przeprowadził przewodniczący Powiatowej Rady Sportu Tadeusz Wolak, mecze sędziował Paweł Waszkiewicz.
 

Tabela końcowa
1. Gimnazjum Nr 1 w Braniewie — 10 pkt. (6:0)
2. Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II w Pieniężnie — 8 pkt. (4:1)
3. Gimnazjum Nr 2 w Braniewie — 6 pkt. (9:5)
4. Szkoła Podstawowa w Nowicy — 3 pkt. (3:9)
5. Szkoła Podstawowa w Lipowinie — 1 pkt. (1:8)

 

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe