Akcja „Znicz”. Było bezpiecznie [AKT.]

  • 02.11.2017, 12:00 (aktualizacja 03.11.2017, 19:38)
  • KPP w Braniewie
Akcja „Znicz”. Było bezpiecznie [AKT.] KPP w Braniewie
Policjanci przypominają o ostatnim dniu obowiązywania akcji „Znicz”. Zwracamy się z apelem do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby przestrzegali przepisów obowiązujących na drodze co umożliwi bezpieczny powrót do swoich domów — mówią policjanci.

Dzień Wszystkich Świętych był dniem związanym z dużym natężeniem ruchu, a zarazem wytężonej pracy braniewskich policjantów. Jak co roku najtrudniejszą pracę policjanci wykonywali w rejonach cmentarzy. Na ul. Elbląskiej policjanci ruchu drogowego ręcznie kierowali ruchem przy wjeździe na cmentarz oraz umożliwiali bezpieczny wyjazd zaparkowanych pojazdów w rejonie cmentarza.

Pomimo tak dużego natężenia ruchu w dniu 1 listopada odnotowano tylko dwa zdarzenia drogowe.
 

Było bezpiecznie
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie podczas akcji „Znicz 2017”, trwającej od piątku 27 października do czwartku 2 listopada pracowali nad zapewnieniem bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom powiatu braniewskiego oraz osobom przyjezdnym. Policjanci, wspierani przez funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej oraz Straży Granicznej, czuwali nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym w rejonach cmentarzy także w godzinach wieczorowo-nocnych. Najbardziej newralgiczny dzień – 1 listopada – przebiegł bez poważniejszych utrudnień w ruchu drogowym.
Podczas akcji „Znicz” funkcjonariusze skontrowali ponad 310 kierujących pojazdami pod kątem stanu trzeźwości oraz sprawności technicznej pojazdów. Ponad 55 proc. kierujących zostało zdyscyplinowanych mandatami karnymi, wnioskami do sądu i pouczeniami – głównie za przekraczanie dozwolonej prędkości i niestosowanie środków bezpieczeństwa ruchu drogowego (pasów i fotelików do przewożenia dzieci). Policjanci udaremnili dalszą jazdę 6 kierującym, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownice na „podwójnym gazie”. 3 z nich policjanci zatrzymali dokument prawa jazdy.

KPP w Braniewie

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe