Braniewianie pomogli staruszce i choremu mężczyźnie

  • 05.10.2017, 17:43
  • KPP w Braniewie
Braniewianie pomogli staruszce i choremu mężczyźnie pixabay.com
Samotna, starsza kobieta szła ulicą Świętokrzyską w Braniewie. Kobieta miała na sobie jedynie lekkie ubranie. W drugim przypadku przechodnie udzielili pierwszej pomocy mężczyźnie, który dostał ataku epilepsji.

W pierwszym przypadku reakcja na samotnie idąca starszą kobietę zapobiegła ewentualnemu zaginięciu. W drugiej sytuacji przepadkowi świadkowie zareagowali wobec mężczyzny, który dostał ataku epilepsji i udzielili mu pomocy przed przyjazdem karetki pogotowia.

Zgłoszenie o samotnej, starszej kobiecie idącej ulicą Świętokrzyską funkcjonariusze otrzymali od zaniepokojonej mieszkanki Braniewa. Policjanci zastali na miejscu 82-lenią staruszkę, ubraną nieadekwatnie do pogody. Zaopiekowali się nią, ustalili adres zamieszkania i przekazali pod opiekę synowi. O sytuacji rodzinnej został powiadomiony dzielnicowy oraz pracownik opieki socjalnej.

Leżącego na ulicy Zielonej w Braniewie mężczyznę policjanci ruchu drogowego zauważyli podczas patrolowania ulic Braniewa. Początkowo myśleli, że mężczyzna uległ wypadkowi. Okazało się, że mieszkaniec Braniewa dostał ataku epilepsji. Na miejscu pierwszej pomocy udzielili mu przypadkowi przechodnie, którzy przytrzymali pokrzywdzonego, aby nie doznał większych obrażeń i wezwali karetkę pogotowia. Policjanci wspomogli ich do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego.

W obu przypadkach empatia i zachowanie anonimowych dla pokrzywdzonych, przygodnych osób miała wpływ na ich życie. My policjanci dziękujemy tym, którzy bezinteresownie pomagają potrzebującym.

 

KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe