Duch walki na boisku. Powiatowy turniej piłki nożnej klas IV-VII

  • 04.10.2017, 14:30 (aktualizacja 05.11.2017, 17:46)
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Duch walki na boisku. Powiatowy turniej piłki nożnej klas IV-VII Starostwo Powiatowe w Braniewie
Starosta braniewski Leszek Dziąg wręczył puchary i medale młodym piłkarzom, którzy rywalizowali w III. Powiatowym Turnieju piłki nożnej klas IV-VII szkół podstawowych.

Rozgrywki toczyły się na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Senatu RP w Braniewie. W zawodach wystartowało 7 szkół podstawowych z powiatu braniewskiego: SP3 Braniewo (gospodarz), SP Frombork, SP Płoskinia, SP5 Braniewo, SP6 Braniewo, SP Zagaje, SP Chruściel. Drużyny podzielono na 2 grupy, w których mecze rozgrywano rozgrywano systemem każdy z każdym.

— Wśród młodych ludzi widać chęć sportowej rywalizacji, a duch walki towarzyszył im do ostatniego gwizdka — mówi Leszek Dziąg, starosta braniewski. — Jako Powiat każdego roku przeznaczamy część z pieniędzy z budżetu na dofinansowanie takich imprez. Jak widać niektóre z nich wpisały się już na stałe w powiatowy kalendarz imprez.

Zwycięzcą turnieju została reprezentacja SP6 Braniewo, pokonując SP3 3:0. Miejsce trzecie przypadło SP Płoskinia.

Uczestnicy zawodów otrzymali medale za trzy pierwsze miejsca oraz medale za udział w zawodach. Dodatkowo trzy pierwsze drużyny otrzymały puchary. Zawodnicy wyróżnieni indywidualnie otrzymali statuetki, dodatkowo każdy zawodnik otrzymał słodki poczęstunek.

Organizatorzy zawodów: Szkoła Podstawowa nr 3 w Braniewie oraz Stowarzyszenie Edukacyjne „Drabina”.
Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Braniewie.
 

Wyniki
1. SP6 Braniewo
2. SP3 Braniewo
3. SP Płoskinia

 

Wyróżnienia indywidualne
Najlepszy bramkarz: Marek Wojtkiewicz (SP6 Braniewo), najlepszy strzelec: Dawid Winiarski (SP6 Braniewo) – 6 bramek, najlepszy zawodnik: Filip Sokół (SP3 Braniewo).

 

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe