Powódź. Najbardziej ucierpiała gmina Wilczęta

  • 20.09.2017, 09:45
  • red. / mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Powódź. Najbardziej ucierpiała gmina Wilczęta KP PSP w Braniewie
„Dwa dni temu przez gminę Wilczęta przeszła powódź. Ucierpiało wiele domostw, pól, dróg. 12 osób było ewakuowanych. W akcji ratowniczej która trwała kilkanaście godzin brały udział wszystkie jednostki OSP z terenu gminy Wilczęta, a także z Długoboru, Gronowa, Lipowiny, Państwowa Straż Pożarna. Nie ma słów, którymi można by wyrazić podziękowanie za ich wysiłek. Zdjęcia, filmy udostępnione przez mieszkańców pokazują skalę żywiołu” — napisała na swoim facebookowym profilu Beata Andrzejczuk, wójt Gminy Wilczęta.

Gmina Wilczęta najbardziej ucierpiała na skutek ulewnych deszczów i powodzi, jakie miały miejsce w poniedziałek i wtorek (18/19 września).

We wtorek, 19 września, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Leszek Suski wizytował powiat braniewski oglądając miejsca, w których prowadzone były działania związane z lokalnymi podtopieniami. Komendantowi głównemu PSP towarzyszył warmińsko-mazurski komendant wojewódzki PSP st. bryg. Mirosław Hołubowicz.

Komendanci odwiedzili miejsca na obszarze gminy Braniewo i Wilczęta, gdzie prowadzone były intensywne działania ratownicze związane z usuwaniem skutków gwałtownych opadów atmosferycznych. W miejscowości Księżno w gm. Wilczęta wójt gminy Beata Andrzejczuk poinformowała komendanta głównego PSP o sytuacji, z którą zmierzyli się strażacy w poniedziałek 18 września. Następnie komendant udał się na teren powiatu elbląskiego.

Rodziny z gminy Wilczęta, które najbardziej ucierpiały w powodzi, otrzymają pomoc w wysokości 6 tys. złotych. Wciąż pracują komisje szacujące straty w budynkach mieszkalnych. Także rolnicy – po oszacowaniu strat – będą mogli wystąpić o odszkodowania.

 

red. / mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (11)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe