Psi nos nie pomylił się

  • 18.08.2017, 11:00
  • podinsp. Ryszard Chudy, Dział Graniczny Izba Administracji Skarbowej
Psi nos nie pomylił się IAS w Olsztynie
Ponad tysiąc paczek papierosów znaleźli celnicy w rosyjskim autobusie wjeżdżającym do Polski przez przejście graniczne w Gronowie.

Funkcjonariusze grupy mobilnej z Grzechotek kontrolowali pojazdy na przejściu w Gronowie. W trakcie wstępnej kontroli na pasach odpraw psy służbowe zainteresowały się rosyjskim liniowym autobusem relacji Kaliningrad-Gdańsk. Ich zachowanie wskazywało, iż w okolicach prawego nadkola mogą być ukryte wyroby tytoniowe.

Autokar skierowano do budynku kontroli szczegółowej i postawiono na tzw. „kanał”. Wtedy funkcjonariusz celno-skarbowy, przez otwór od drążka skrętnego kół przednich, dostrzegł pakunek zwinięty w czarny, foliowy worek. Dojście do paczki możliwe było dopiero po zdemontowaniu przedniej osłony autobusu i wyjęciu koła zapasowego.

W sumie funkcjonariusze znaleźli tam 1110 paczek papierosów. Do przemytu przyznał się kierowca autobusu. Towar zatrzymano a mężczyzna poddał się dobrowolnie odpowiedzialności i zapłacił grzywnę w wysokości 30 tys. złotych.

 

 

podinsp. Ryszard Chudy, Dział Graniczny Izba Administracji Skarbowej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe