Choć to wakacje, to w „budowlance” nie próżnują

  • 07.08.2017, 19:30
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Choć to wakacje, to w „budowlance” nie próżnują Archiwum ZSB
W Zespole Szkół Budowlanych idą „pełną parą” prace adaptacyjne dwóch innowacyjnych pracowni. Od nowego roku szkolnego uczniowie dostaną do dyspozycji komfortowe i nowocześnie wyposażone klasy — informatyczną i spedycyjną.

We wrześniu na uczniów czekać będą nie tyko nowe pracownie, ale i nowy zmodernizowany program nauczania wykorzystujący zakupione w ramach projektu doposażenie.

Nauczyciele przedmiotów zawodowych również mają pracowite wakacje. Aby być na bieżąco z najnowszymi technologiami i przekazywać uczniom wiedzę nie tylko teoretyczną trzech nauczycieli przedmiotów zawodowych odbywa obecnie staże w renomowanych przedsiębiorstwach z branży budowlanej, spedycyjne i informatycznej z regionu Braniewa oraz w Trójmieście. W ciągu najbliższych 2 tygodni nauczyciele będą przyglądać się swoim dziedzinom z bliska, uczestnicząc w codziennej pracy firm pod okiem wyznaczonych opiekunów staży.

Nie byłoby możliwości realizowania projektów bez pozyskania pieniędzy z zewnątrz. Jest to możliwe dzięki działaniom dyrektora szkoły i zespołowi pracowników.
— Szkoły powiatu braniewskiego każdego roku pozyskują wsparcie finansowe z Unii Europejskiej — mówi Mateusz Sobieszczuk, członek Zarządu Powiatu Braniewskiego. — Tylko w samym ZSB jest to już drugi projekt w tym roku. Dzięki zaangażowaniu pracowników szkół i wsparciu samorządu udaje się organizować zagraniczne praktyki, wyposażać pracownie, czy kierować uczniów na zawodowe staże.

W realizowanym równolegle projekcie „Zawodowcy z ZSB” uczniowie odbywają obecnie płatne staże zawodowe u przedsiębiorców. W tym roku staże odbędzie 60 osób, w przyszłym roku drugie tyle. Jest to najpopularniejsza wśród uczniów forma wsparcia w ramach projektu.

 

Dofinansowanie z projektu
Projekt pod nazwą „Nowoczesna Baza Edukacyjna w Zespole Szkół Budowlanych” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia Mazury 2014-2020, poddziałanie 2.4.1. Rozwój kształcenia i szkolenia zawodowego przewiduje modernizację dwóch pracowni oraz zakup najnowocześniejszego sprzętu informatycznego.
Wartość projektu to niemal 560 tys. złotych.
Ideą projektu jest nie tylko kupno nowego sprzętu, ale przede wszystkim modernizacja metod i treści kształcenia w ramach przedmiotów zawodowych.

 

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie

Zdjęcia (8)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
braniewianin
braniewianin 09.08.2017, 20:47
jedna z lepszych szkół w braniewie,jest kilku fajnych nauczycieli np p Stepa,p Pilimon,p Kurowska siekiera ale przynajmniej czegoś nauczy
Mama
Mama 07.08.2017, 21:09
Jestem pod ogromnym wrażeniem Dyrekcji szkoły , moja córka brała udział w projekcie , zdobyty kurs prawa jazdy, miesiąc płatych praktyk , - gratuluje pomysłów i rozwoju placówki

Pozostałe