Zlikwidowali przemytniczą dziuplę

  • 03.08.2017, 16:04
  • por. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy-koordynator WMOSG
Zlikwidowali przemytniczą dziuplę WMOSG
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie przeszkodzili w rozładunku nielegalnych papierosów na jednej z posesji w gminie Płoskinia.

Funkcjonariusze SG podczas prowadzonych działań nastawionych na zwalczanie przemytu, przeszukali posesję oraz pomieszczenia mieszkalne należące do 55-letniego mieszkańca powiatu braniewskiego.

Na gorącym uczynku funkcjonariusze SG złapali 31-letniego Rosjanina, który przywiózł  na posesję papierosy bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy.

Łącznie zdeponowano blisko 750 paczek nielegalnych papierosów. W pomieszczeniach gospodarczych znaleziono również 200 litrów oleju napędowego i 215 litrów benzyny, które przekazano funkcjonariuszom Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie Delegatura w Elblągu.

Teraz mężczyźni poniosą odpowiedzialność karno-skarbową. Ponadto obywatelowi Rosji wydano decyzję o cofnięciu wizy i decyzję o zobowiązaniu do powrotu.

 

por. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy-koordynator WMOSG

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe