Święto Policji. Poznaliśmy zastępcę komendanta

  • 19.07.2017, 16:32 (aktualizacja 14.11.2017, 13:18)
  • KPP w Braniewie
Święto Policji. Poznaliśmy zastępcę komendanta KPP w Braniewie
Kom. Tadeusz Telenga, zastępca naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Braniewie, objął obowiązki I zastępcy komendanta powiatowego Policji w Braniewie. O awansie poinformowano podczas tegorocznego Święta Policji.

18 lipca policjanci z braniewskiej jednostki obchodzili Święto Policji. W tym szczególnym dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych dniu, komendant powiatowy Policji wręczył nominacje oraz wyróżnienia. Obchody, które w tym roku zaplanowano w Braniewskim Centrum Kultury, zakończyły się festynem, na który zaproszono wszystkich mieszkańców.

W obchodach z okazji Święta Policji, które rozpoczęły się uroczystą mszą w bazylice mniejszej w Braniewie, uczestniczyli podinsp. Edward Szydłowski – p.o. zastępcy komendanta wojewódzkiego Policji w Olsztynie, nadkom. Krzysztof Pytlarczyk – p.o. komendanta powiatowego Policji w Braniewie, policjanci z powiatu braniewskiego, ich rodziny, przedstawiciele samorządów lokalnych, służb mundurowych, mediów oraz zaproszeni goście.

Podczas tegorocznego święta awansowano 41 funkcjonariuszy: 9 w korpusie szeregowych, 13 w korpusie podoficerów, 17 w korpusie aspirantów, 2 w korpusie oficerów młodszych. Wśród nich 4 policjantom udzielono wyróżnienia w formie przedterminowego mianowania na wyższy stopień policyjny. Jest to wyróżnienie policjanta, który wzorowo wykonuje obowiązki, przejawia inicjatywę w służbie i doskonali kwalifikacje zawodowe.

Podinsp. Edward Szydłowski wręczył rozkaz o powierzeniu obowiązków I zastępcy komendanta powiatowego Policji w Braniewie kom. Tadeuszowi Telendze, zastępcy naczelnika Wydziału Kryminalnego KPP w Braniewie.

Święto Policji to szczególny dzień nie tylko dla policjantów, ale i pracowników cywilnych. Podczas uroczystej akademii komendant powiatowy Policji podziękował 24 osobom, bez których codzienna służba funkcjonariuszy byłaby niemożliwa. To właśnie codzienność pracowników cywilnych zapewnia funkcjonowania całej jednostki – od przysłowiowej kartki papieru po sprawność sprzętu teleinformatycznego oraz transportowego.

Święto Policji to także doskonała okazja, by podziękować tym, którzy każdego roku wspierają działania funkcjonariuszy. Nadkom. Krzysztof Pytlarczyk wręczył przedstawicielom instytucji, samorządów lokalnych i współpracujących z Policją służb mundurowych upominki, jako dowód uznania za okazaną pomoc w realizacji działań naszych działań na rzecz mieszkańców naszego powiatu oraz za współpracę między służbami  w obszarze bezpieczeństwa lokalnego.

Podziękowania otrzymał m.in. starosta braniewski Leszek Dziąg „za dotychczasową współpracę, wszelkie dowody wsparcia Komendy Powiatowej Policji w Braniewie oraz niejednokrotnie okazywaną życzliwość w realizacji wspólnej misji publicznej”.
W imieniu starosty podziękowania odebrał wicestarosta braniewski Artur Mieczaniec.
— To dla nas duże wyróżnienie i motywacja do jak najlepszej dalszej współpracy, która owocuje bezpieczeństwem mieszkańców powiatu braniewskiego — mówi wicestarosta.

Po części oficjalnej policjanci zaprosili wszystkich na plac przed bazyliką, gdzie zorganizowano festyn dla mieszkańców. Policjanci zaprezentowali pojazdy oraz swój specjalistyczny sprzęt. W trakcie festynu funkcjonariusze zorganizowali wiele konkursów dla dzieci. Najmłodsi mogli sprawdzić swoje umiejętności na rowerowym torze przeszkód, a dorośli mogli doświadczyć dachowania pojazdem osobowym na specjalnym symulatorze. Na zwycięzców czekały cenne nagrody, które zostały ufundowane przez lokalne samorządy.

 

 

KPP w Braniewie

Zdjęcia (82)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe