Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Bieg po plaży. Braniewianin na podium

St. chor. SG Marcin Balcer z Placówki Straży Granicznej w Braniewie biegł w drużynie, która wygrała w Mistrzostwach Straży Granicznej w biegach przełajowych na dystansie 15 kilometrów.

Autor: Paweł Breszka

Mistrzostwa SG w biegach przełajowych rozegrano w ramach XXVII. Międzynarodowego Biegu po Plaży w Jarosławcu.

Trudny odcinek po plaży (prawie 5 kilometrów pod wiatr) najlepiej pokonała drużyna z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w składzie: ppłk SG Roman Liśkiewicz z komendy oddziału z czasem 01:00:01, st. chor. SG Tomasz Kowalski z PSG w Olsztynie z czasem 00:56:24 i st. chor. SG Marcin Balcer z PSG w Braniewie z czasem 01:04:05.

To oni stanęli na najwyższym stopniu podium i zdobyli złoto.

W klasyfikacji indywidualnej funkcjonariuszy najlepszy był st. chor. SG Tomasz Kowalski, który wywalczył tytuł mistrza Straży Granicznej, a także zajął I miejsce w kategorii M-40.