Na szkoleniowym wyjeździe w Rybakach

  • 22.06.2017, 14:30
  • mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Na szkoleniowym wyjeździe w Rybakach mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek
„Rybaki 2017” — taką nazwę nosiły zawody – warsztaty ratownictwa specjalistycznego – w których uczestniczyli strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

Ćwiczenia zostały zorganizowane na terenie Archidiecezjalnego Ośrodka Charytatywnego Caritas Archidiecezji Warmińskiej w Rybakach w powiecie olsztyńskim.

Głównym celem dwudniowych zmagań było doskonalenie przygotowania ratowników do prowadzenia działań w zakresie ratownictwa specjalistycznego na poziomie podstawowym, sprawdzenie poziomu wyszkolenia strażaków (w tym doskonalenie przygotowania strażaków do realizacji procedur kwalifikowanej pierwszej pomocy w skomplikowanych sytuacjach ratowniczych).
Strażacy również doskonalili techniki wykorzystania dostępnego sprzętu w zakresie realizacji ratownictwa specjalistycznego na poziomie podstawowym.

W warsztatach uczestniczyły pojazdy ratowniczo-gaśnicze reprezentujące poszczególne jednostki ratowniczo-gaśnicze PSP z terenu województwa.

W pierwszym dniu ćwiczeń na poligonie swoje umiejętności i wiedzę sprawdzali podczas pozorowanych zdarzeń strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie. Łącznie na ćwiczenia skierowano dwa pojazdy stanowiące wyposażenie KP PSP w Braniewie (w tym siedmiu strażaków) oraz dodatkowo sprzęt przewidziany do działań przeciwpowodziowych. Każdy z zastępów biorących udział w ćwiczeniach realizował zadania na sześciu przygotowanych stanowiskach w zakresie ratownictwa wodnego, wysokościowego, chemiczno-ekologicznego, technicznego, medycznego oraz gaszenia pożarów wewnętrznych.

 

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (21)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe