Sile przeciwstawić siłę. Mocne słowa Macierewicza

  • 29.05.2017, 16:25 (aktualizacja 29.05.2017, 17:49)
  • Wojciech Andrearczyk
Sile przeciwstawić siłę. Mocne słowa Macierewicza Wojciech Andrearczyk
— Nigdy nie pogodzimy się z dążeniami imperializmu rosyjskiego, który dąży do dominacji, a nawet zmian granic w Europie. Sile jesteśmy gotowi przeciwstawić siłę — mówił dzisiaj do żołnierzy wyjeżdżających na Łotwę minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Dzień przed wyjazdem żołnierzy na Łotwę do Braniewa przyleciał minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, aby ich pożegnać.
Minister nie ukrywał, że nie chodzi tu o zwykły wyjazd na zwykłą misję. „To historyczna misja i historyczny moment” — podkreślał.

— Nigdy nie pogodzimy się z dążeniami imperializmu rosyjskiego, który dąży do dominacji, a nawet zmiany granic w Europie — mówił minister. — To wy będziecie gwarantować wolność i niepodległość państwa łotewskiego. Jesteśmy gotowi wesprzeć wszystkich, którzy potrzebują pomocy.

Podczas briefingu z dziennikarzami minister podkreślił, że zakres zadań żołnierzy będzie wyznaczała stała gotowość bojowa. Zadaniem żołnierzy będzie odstraszanie i obrona, realizowane przez wojska NATO-wskie na tzw. wschodniej flance.
— Ci żołnierze będą bronili bezpośrednio naszych granic i naszych sąsiadów przed rosyjskim imperializmem — mówił Macierewicz. — Nikt nie będzie groził państwu polskiemu i naszym sojusznikom. Cała nasza nadzieja w tym, żeby odstraszanie przeciwnika było całym naszym wysiłkiem, aby nie musiało dojść do obrony.

Minister obrony narodowej wielokrotnie podkreślał, że polskie wojska, działające w ramach międzynarodowej misji, strzec będą zewnętrznych granic Unii Europejskiej, w ramach współdziałania z NATO.
— Jesteśmy gotowi wesprzeć wszystkich, którzy potrzebują pomocy — mówił Antoni Macierewicz. — Wasza gotowość wyruszenia do Łotwy jest dowodem na to, że jesteśmy gotowi sile przeciwstawić siłę. Jesteśmy zawsze gotowi do walki i tym samym zawsze bezpieczni.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE: Polscy żołnierze jadą na Łotwę, dowodzi nimi elblążanin

 

Przypomnijmy: żołnierze z 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej wyjeżdżają na Łotwę, w ramach I zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Łotwa. Zasadniczy sprzęt kontyngentu stanowić będą czołgi PT-91 i wozy dowodzenia. PKW Łotwa to 170-osobowy kontyngent tworzony na bazie 9BBKPanc. i 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej z Bydgoszczy. Będzie on funkcjonował w strukturze Wielonarodowej Batalionowej Grupy Bojowej, pod dowództwem kanadyjskim. Grupa ta będzie liczyć około 1 tys. żołnierzy. Oprócz Kanadyjczyków i Polaków w jej skład delegują swoich przedstawicieli Włochy, Albania, Słowenia i Hiszpania.

 

ZDJĘCIA również na stronie 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej

 


 

 


 

Na zakończenie uroczystości pożegnania żołnierzy odbyła się defilada:

 

 

 

 

 

 

Wojciech Andrearczyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zielonomi
zielonomi 29.05.2017, 16:48
slabo pomalowana trawa.. taka osobistosc przyjechala i tak slabo zielona trawa? wstyd...

Pozostałe