Sobota, 23.02.2019

Ukraińska delegacja poznawała powiat braniewski

  • 9.10.2018, 19:00
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Ukraińska delegacja poznawała powiat braniewski © Starostwo Powiatowe w Braniewie Przedstawiciele Rejonu Kosowskiego na Ukrainie i członkowie Zarządu Powiatu Braniewskiego liczą na dalszą dobrą współpracę i planują kolejne spotkania
W powiecie braniewskim gościła delegacja z Rejonu Kosowskiego z Ukrainy. Goście – między innymi – odwiedzili Starostwo Powiatowe w Braniewie i spotkali się z przedstawicielami Zarządu Powiatu Braniewskiego.

Przypomnijmy, że rok temu starosta braniewski Leszek Dziąg oraz Władysław Hruszka i Mateusz Sobieszczuk – członkowie Zarządu Powiatu Braniewskiego podpisali w miejscowości Kosiw na Ukrainie umowę partnerską z tamtejszym Rejonem Kosowskim. Strona polska i ukraińska zobowiązały się do regularnych spotkań (przynajmniej raz w roku) oraz wymiany doświadczeń w różnych sferach działalności.

I to właśnie do takiego spotkania – pierwszego w Polsce – doszło w ostatnim czasie. W planie kilkudniowego pobytu delegacji znalazły się wizyty w szkołach i lokalnej firmie, spotkanie z burmistrz Braniewa Moniką Trzcińską oraz zwiedzanie Braniewa i Fromborka.

— Podczas spotkań rozmawialiśmy między innymi o możliwościach pozyskiwania pieniędzy unijnych i wymienialiśmy doświadczenia związane z przygotowywaniem projektów — mówi starosta braniewski Leszek Dziąg. — Nie zabrakło oczywiście dalszych planów współpracy pomiędzy Rejonem Kosowskim a Powiatem Braniewskim. Wymiana uczniów, kontakty gospodarcze, turystyka, współpraca w dziedzinie kultury – to, w dużym skrócie, pola działania, na których będziemy mogli współpracować ze stroną ukraińską. W planach jest także zorganizowanie spotkania z przedsiębiorcami z obu stron.

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie

Zdjęcia (60)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:


Pozostałe