Niedziela, 24.03.2019

Oddali cześć za patriotyczną postawę

  • 25.07.2018, 13:30
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Oddali cześć za patriotyczną postawę © Starostwo Powiatowe w Braniewie
Wicestarosta braniewski Artur Mieczaniec uczestniczył w wojewódzkich obchodach Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej w Zielonce Pasłęckiej.

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej to nowe święto państwowe, ustanowione w hołdzie mieszkańcom polskich wsi za ich patriotyczną postawę w czasie II wojny światowej.

— Nasi rodzice, dziadkowie, pradziadkowie przyjechali na nasze braniewskie tereny z różnych zakątków naszej ojczyzny — mówi wicestarosta Artur Mieczaniec. — Często ze wsi. Okażmy im wdzięczność za ich patriotyczną postawę podczas II wojny światowej. Za to, że nie będąc żołnierzami ich zachowanie przyczyniało się do pokazania światu, ze Polacy to ludzie waleczni, niezłomni, ofiarni, szlachetni i zasługujący na to, żeby żyć w niepodległym państwie.

Wojewódzkie obchody święta w Zielonce Pasłęckiej miały uroczysty przebieg. Zorganizowano je pod pomnikiem „Pamięci poległym na frontach Drugiej Wojny Światowej oraz w partyzantce i placówkach samoobrony na Wołyniu”. Uczestniczyli w nich samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, ale przede wszystkim osoby, które przeżyły wojnę. W tym Wołyniacy, którzy po 1945 r. trafili do Zielonki Pasłęckiej.

 

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie

Zdjęcia (53)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe